photo_2016-11-23_23-42-09-copy

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ چهارشنبه سوم آذرماه جلسه ای با موضوع نهضت عاشورا و طریقت آزادی خواهی به همت انجمن اسلامی دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی با حضور ناصر مهدوی استاد عرفان اسلامی و حجت الاسلام محمد سروش محلاتی استاد دانشگاه و حوزه علمیه برگزار شد.
ناصر مهدوی با بیان اینکه قرآن به دنبال رشد انسان ها است اظهار کرد: زمانی انسان ها ارزشمند هستند که بتوانند انتخاب کنند؛ شرط اخلاق مداری یک جامعه، حق انتخاب و آزادی است.
استاد عرفان اسلامی با بیان اینکه آزادی برخی از انسان ها منجربه فساد می شود اظهار کرد: اگر آزادی را از یک انسان بگیریم اخلاق و رسالتی برای او باقی نخواهد ماند.
قرآن پژوه و مفسر مثنوی آزادی را در سرشت و فطرت انسان ها دانست وگفت: انسان موجودی است که اگر آزادی را از او بگیری چیزی برای او باقی نخواهد ماند.
مهدوی آزادی را بالاتر از سعادت دانست وگفت: ما نمی توانیم به اسم سعادت، آزادی را از انسان ها بگیریم، این درس را امام حسین (ع) در کربلا به ما داد.
استاد عرفان اسلامی با تاکید بر اینکه آزادی طبیعت انسان است افزود: جنگ زمان امام علی (ع) جنگ بین دین وکفر نبود بلکه جنگ با احمق ها بود.
مهدوی با بیان اینکه امام حسین (ع) دنبال تفکر اصلاحی بود اظهار کرد: امام به دنبال قیام و انقلاب نبود چرا که اینان نیز منجر به مشکلات دیگری میشود.
وی با بیان اینکه همه بدبختی ما از سکوت است گفت: چرا باید صدها هزار انسان در مقابل چند ظالم سکوت کند؟ سکوت و ترس ها و روش های غلط انسان ها باعث بلند شدن ظلم می شود.
مهدوی با بیان اینکه  برای سربلندی باید هزینه داد عنوان کرد: رفتن حضرت ابراهیم خلیل الله به آتش، حرکتی سمبولیک است در اصل ایشان آزادی می خواستند.
ناصر مهدوی در پایان ابراز کرد: گزاره هایی که من گفتم چیزی است که در ذهن من است ممکن است اصل حقیقت نباشد وعده ای به مخالفت بپردازند.

نفس آزادی برای هر انسانی مطلوب است
حجت الاسلام محمد سروش محلاتی با بیان اینکه نفس آزادی برای هر انسانی مطلوب است عنوان کرد: همه ما تمایل داریم برای فکر کردن از آزادی فکری برخوردار باشیم.
وی افزود: همه تمایل داریم برای بیان نظرات خود از آزادی بیان و برای فعالیت و رشد، از آزادی اراده برخوردار باشیم.
پژوهشگر دینی با بیان اینکه آزادی نیاز به القایبیرونی ندارد اذعان کرد: آزادی از بدو تولد در ذات انسان نهفته است.
حجت الاسلام سروش محلاتی تصریح کرد: اگر بتوان ظرفیتی در جامعه به وجود آورد که در برابر حق تسلیم باشیم و آمادگی حضور در صحنه دفاع از حقیقت را داشته باشیم؛ نشان دهنده آن است که پیام امام حسین (ع) برای ما زنده است. اما اگر صرفاً عزاداری و گریه کنیم معلوم می شود که امام حسین (ع) در بین ما نیست و غریب است.
وی همچنین با اشاره به لغو سخنرانی مطهری گفت: برخی از جلسات به نام اربعین در جایگاه خود در این شهر با مانع روبرو می شوند شاید این ها آنقدر مهم نباشد اما ممکن است تشخیصی بگوید مصلحت نیست برگزار شود.
وی افزود: این مسئله مهمی نیست البته چیزی که برای من اهمیت دارد این است که کسی هم لباس با من بیاید بگوید دهان را ببندید.
استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: کسی که باید حرف بزند باید با مسئولین هماهنگ کند و اگر هماهنگ نکند نباید دهان باز کند ! در قرآن این حرفا نیست، آیا منطق و قیام امام حسین (ع) این بود؟

کدخبرنگارو عکاس: ۹۴۰۱۱۳۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image