SONY DSC

به گزارش ایران نیوز آنلاین، سه‌شنبه دوم آذرماه اختتامیه شانزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی در دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد.
علی یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد بابیان این‌که فعالیت در حوزه نشریات با محدودیت و دشواری‌هایی روبه‌روست، اظهار داشت: فعالیت در حوزه نشریات و انتقال ذهنیات بر روی کاغذ بسیار دشوار است و دانشجوهایی فراوانی هستند که دارای ایده‌های خوب می باشند، اما این ایده‌ها را در ذهن خود نگه می‌دارند و به دیگران منتقل نمی‌کنند.
وی افزود: حسن نشریات در این است که فکرهای خفته را در معرض دید افراد قرار می‌دهد و این‌که دیگران از ذهن افراد خبردار می‌شوند، خود امری دشوار است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی ادامه داد: ریسک نوشتن هم بالاست اما بااین‌وجود دانشجویانی فراوانی  داریم که خیرخواه هستند و در این حوزه تلاش می‌کنند.
یوسفی نشریات را فرصتی دانست که باید گسترش داده شوند و اظهار کرد: بهترین حالت این است که هرکسی که فکری دارد از طریق انتشار نشریه آن را نشر دهد.
یوسفی در پایان گفت: آیین‌نامه برای انتشار نشریه سهل گیر است. یعنی اگر فردی به‌تنهایی ایده خود را بر روی کاغذ نویسد و نشر دهد این برگه کاغذ نشریه دانشجویی تلقی می‌شود. پس به ازای هر عضو دانشگاه می‌توانیم نشریه دانشجویی داشته باشیم.

رشد ۶۶ درصدی نشریات در سال جاری
در ادامه مصطفی یکتا دبیر جشنواره بابیان این‌که نشریات در سال جاری با رشد ۶۶ درصدی همراه بوده است، اظهار داشت: ۲۱ نشریه در بخش نشریات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و ۱۹ نشریه علمی در جشنواره شرکت کردند.
وی ادامه داد: از میان ۴۰ نشریه، ۱۸ نشریه متعلق به نشریات انجمن علمی، شش نشریه متعلق به کانون‌های فرهنگی و هنری، چهار نشریه متعلق به بسیج دانشجویی، دو نشریه متعلق به جامعه اسلامی دانشجویان، هشت نشریه مستقل و درنهایت انجمن اسلامی دانشجویان و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هرکدام یک نشریه بود.
لازم به ذکر است در این جشنواره رتبه برتر محتوای فرهنگی اجتماعی به نشریه سلام تعلق گرفت و نشریات گنجینه ثقلین، سیمرغ، گفتمان و مکث شایسته تقدیر اعلام شدند. پرمخاطب‌ترین نشریه وقایع اتفاقیه اعلام گردید.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۴۱

 

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image