mght7506-copy

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ سه شنبه سوم آذرماه غلام علی صادقی دادستان مشهد دراولین نشست هم اندیشی شیوهای برخورد با عرضه مواد مخدر روان گردان و تقدیر ازتعدادی ازدست اندرکاران مرحله اول اجرای طرح مراکز عرضه مواد مخدر که در محل اداره کل دادگستری خراسان رضوی برگزار شد گفت: برخی از مقامات به جای رفع مشکلات مردم به دنبال سایر امور می روند، نیروهای نظامی و قضایی به دنبال جمع آوری رأی و گول زدن مردم نیستند
صادقی افزود: اقداماتی که دستگاه نظامی و قضایی تا به امروز در عرصه مبارزه با موادمخدر دراستان خراسان رضوی انجام داده بالاتراز وظایف و امکاناتی است که در اختیار دارد.
وی افزود: در گذشته به بهانه مبارزه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بودجه ای که ازاین راه به دست می آمد را به خزانه کشورانتقال دادند چنانچه این بودجه مجدداً به دادستانی واگذارشود قول میدهم ظرف کمتراز یکسال تمام معتادین و مراکز عرضه مواد مخدر در استان خراسان را جمع آوری و پاک سازی کنم.
وی با تاکید بر اینکه مردم با شعار، گول نمی خورند، اذعان کرد: آنهایی که به دنبال اشتغال پست های رده بالا نظام هستند، بدانند که با شعار و جو سازی نمی توانند مردم را گول بزنند آنها تنها با خدمت می توانند رأی مردم را جمع کنند.
صادقی ادامه داد: چنانچه از سوی نیروهای نظامی و انتظامی کوتاهی شده است از مردم عذرخواهی  می کنم، اما بدانید کارهایی که امروز توسط همکارانم انجام شده است فراتراز وظایف و توانی است که در اختیار دارد.
وی افزود: چنانچه دولت مراکز نگهداری معتادین و متهاجرین را تامین کند نیروهای نظامی و قضایی در کمتر از بیست و چهارساعت تمام امکان عرضه مواد مخدر را جمع آوری و پاک سازی می کنند.
وی تصریح کرد: منشاء و ریشه بسیاری از جرایم و آسیب های اجتماعی موادمخدر است.
دادستان مشهد با اشاره به حواشی به وجود آمده پس از لغو سخنرانی نایب رییس مجلس گفت: وظیفه مهم قوه قضایه حفاظت از حقوق عمومی مردم است. ماقبل از وقوع جرم هم وظایفی داریم اینکه فلان مرجع و شخص ازورود ما به فلان موضوع انتقاد کند درست نیست، دادستانی به وظیفه قانونی که دارد عمل می کند و نیاز به اجازه شخص یا نهادی ندارد.
وی درادامه خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور کشور گفت: شما رییس جمهورشده اید که مشکلات مردم را حل و فصل کنید نه اینکه گوش های خود را درزمان شنیدن مشکلات مردم ببندید.

بیش ازهشتاد درصد جرایم به معتادین تعلق دارد
در ادامه سرهنگ بوستانی فرمانده نیروی انتظامی مشهد گفت: بیش ازهشتاد درصد جرایم به معتادین تعلق دارد که با اجرای این طرح ۲۲ درصد جرایم خرد و ۱۸ درصد جرایم خشن معتادین کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه یکی ازدلایل استقبال جوانان و نوجوانان از مواد مخدر در دسترس بودن آن است افزود: زمانی که مواد مخدر در دسترس باشد، جوانان ونوجوانان با کوچک ترین فشار به مواد مخدر گرایش پیدا می کنند.

دغدغه خطرساز که سلب آرامش کند؛ نداریم
در ادامه نشست علی اکبر افراسیابی فرمانده قرارگاه شهید برونسی گفت: درگذشته قاچاقچان مواد مخدر عدم وجود حاکمیت در نواحی حاشیه شهر را احساس کرده بودند که امروز وضعیت بهترشده است.
وی ادامه داد: امروز در استان خراسان رضوی دغدغه خطر سازی که امنیت و آسایش مردم را تهدید کند نداریم و این به خاطر اقداماتی که مراکز درگیردر بحث امنیت شهرانجام داده اند.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم از نفرات برترعرصه مبارزه با مواد مخدر تقدیر و قدردانی شد.

کدخبرنگار: ۹۵۰۱۱۶۳
کدعکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image