dsc_4931-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ صبح یکشنبه سی‌ام آبان ماه نخستین قطار گردشگری مسکو وارد ایستگاه مشهد شد و در این خصوص محمدهادی ضیایی مهر، مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی اظهار داشت: در راستای توسعه گردشگری به‌ویژه بخش گردشگری بین‌المللی و استفاده از ظرفیت های ریلی و ترانزیتی، کشور ایران برنامه‌ریزی کرد تا بتواند استفاده بهینه از این ظرفیت‌های ریلی داشته باشد.
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی عنوان کرد: با همکاری و هماهنگی چهارمین قطار با این رویکرد وارد کشور می‌شود، منتها اولین قطار است که از مسکو سفر خود را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: ۲۱ آبان ماه این قطار سفر خود را آغاز کرده است و پس از حضور در کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان  از مرز سرخس وارد ایران شد و بدون تأخیر به سمت مشهد حرکت کرد که این نشان از همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی دارد.
ضیایی مهر اظهار داشت: گردشگران پس از ورود به مشهد از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بازدید خواهند کرد و عصر امروز مشهد را به مقصد کرمان ترک خواهند کرد.

تابعیت گردشگران از کشورهای آمریکایی و اروپایی می باشد
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی بیان نمود: گردشگران از شهرهای یزد، اصفهان، شیراز، تهران و دیگر استان‌ها بازدید خواهند داشت.
وی در خصوص گردشگران گفت: گردشگران ۳۹ نفر  و همچنین خدمه قطار ۳۸ نفر می‌باشند که متشکل از تمامی گروه‌های فنی و پذیرایی است.
ضیایی مهر عنوان کرد: قطار دارای کلیه امکانات رفاهی  و استراحتی برای گردشگران است.
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی با اشاره به تابعیت گردشگران افزود: تابعیت این گردشگران از کشورهایی مانند آمریکا و کشورهای اروپایی است.
وی افزود: گردشگران از مدت اقامت خود در ایران، نظم، برنامه‌ریزی، حمایت و پشتیبانی راه‌آهن بسیار راضی بودند و تأکید بر استقرار این رویه را داشتند.
ضیایی مهر خاطرنشان کرد: فرصت بسیار خوبی از طریق راه‌آهن ایران ایجادشده است و امیدواریم که این رویه ادامه‌دار باشد.

ایستگاه‌هایی مانند مشهد در سطح خاورمیانه و بین‌المللی بی‌نظیر است
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی گفت: همت تمامی مسئولین است که باعث شده از این فرصت در گردشگری ریلی به‌خوبی استفاده شود.
وی افزود: از برنامه‌های راه‌آهن این است که قطاری از ایران برای گردشگری به کشورهای دیگر برود.
ضیایی مهر گفت: جلسات مختلفی با سازمان میراث فرهنگی برگزار کردیم تا ایستگاه‌های راه‌آهن هم به‌عنوان میراث ماندگار و تاریخی هم ثبت داخلی شود و حتی به سمت ثبت جهانی برویم.
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی عنوان کرد: ایستگاه‌هایی مانند مشهد به لحاظ معماری و قدمت و هم در سطح خاورمیانه و بین‌المللی بی‌نظیر است.
وی در ادامه گفت: سطح ظرفیت مسافر و بار راه‌آهن مشهد بسیار مطلوب است، زیرا ۵۰ درصد قطارهای مسافری به مشهد می‌آیند و با ۲۵ مرکز استان و شهر ارتباط ریلی وجود دارد.
در پایان محمدهادی ضیایی مهر بیان نمود: مرز سرخس قابلیت بسیار خوبی دارد و این امر باعث شده ۸۵ درصد ترانزیت کشور از طریق مرز سرخس انجام شود.

کدخبرنگار:۹۴۰۲۱۴۱
کد عکاس: ۹۵۰۲۳۱۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image