1696150-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد، همایش آموزش بهداشت با حضور بیش از ۳۰۰ خادم افتخاری حریم رضوی از مناطق ۱۳ گانه مشهد در فرهنگسرای غدیر برگزار شد.
در این همایش آموزشی آموزش‌هایی در زمینه بهداشت فردی و مواد غذایی به خادمان افتخاری حریم رضوی ارائه و در پایان گواهی‌نامه خدمت افتخاری به شرکت‌کنندگان اعطا شد.
عباس زاده کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این همایش اظهار کرد: با توجه به فقدان آموزش‌ها و عدم آگاهی‌های لازم برای افراد ارائه‌دهنده خدمت به زائران که باعث مخاطراتی برای زائران می‌شود امسال این آموزش برای خادمان افتخاری حریم رضوی در نظر گرفته‌شده است.
وی تصریح کرد: برای پیشگیری از انتقال بیماری‌هایی که از طریق آب، غذا، مکان، ابزار و ملزوماتی که زائران با آن سروکار دارند جلسات حضوری و غیرحضوری همراه با مطالب و نکات آموزشی برای خادمان افتخاری حریم رضوی برگزار می‌شود.
وی افزود: در این دوره آموزش بهداشت فردی، مواد غذایی، مباحثی که در فرآیند تولید و توزیع مواد غذایی مداخله دارند و یا نذوراتی که در ایستگاه‌ها توسط افراد توزیع می‌شود؛ ارائه می‌شود تا خادمان از مشکلات احتمالی پیشگیری کنند.
کارشناس بهداشت محیط در ادامه بابیان اینکه به دنبال ارائه خدمات باهدف کاهش مخاطرات برای زائران است؛ اظهار کرد: درواقع این آموزش‌ها برای اصلاح و تغییر رفتار ارائه‌دهنده خدمت به زائران علی بن موسی‌الرضا (ع) است.
وی با اشاره به موقتی بودن زیرساخت‌ها بیان کرد: با توجه به اینکه نیروها به‌صورت خودجوش و مردمی هستند رعایت استانداردها سخت است؛ لذا برای آگاهی خادمان آموزش‌هایی را تدارک دیده‌ایم.
عباس زاده در پایان گفت: خوشبختانه فرهنگ‌سازی‌ها باعث تغییر الگویی خادمان شده و در افزایش کیفیت خدمت‌رسانی به زائران پیاده تأثیرگذار بوده است.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image