dscn6065-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ پنج‌شنبه بیست و هفتم آبان ماه، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان فر در حاشیه بازدید از پردیس کتاب مشهد، اظهار کرد: تا زمانی که اولویت مجموعه‌های دولتی و حکومتی فرهنگ نباشد، رفتارها با اماکن فرهنگی همین خواهد بود.
وی با انتقاد از تولید عروسک دارا و سارا در کشور، تصریح کرد: تولید عروسک دارا و سارا در داخل کشور توجیه اقتصادی نداشت. امروز مجلس به بازرگانانی که عروسک دارا و سارا را در کشور چین باقیمت مناسب تولید کنند، بسته های حمایتی می‌دهد. هدف ما از این کار بازگشت سلیقه‌ی کودکان ایرانی به مدل‌ها و شخصیت‌های ایرانی است.
پژمان فر بابیان اینکه مدل برپایی نمایشگاه کتاب در استان باید تغییر کند، افزود: نمایشگاه کتاب ویترینی برای خودنمایی نظام است. درحالی‌که فروشندگان کتاب باید در محور اصلی قرار بگیرند. ما در برپایی نمایشگاه کتاب نوآوری نداریم.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عملکرد مدیران سابق دستگاه‌های حکومتی و دولتی گفت: یکی از اشتباهات ما در حوزه نشر کتاب نگاه یک‌طرفه بود. زبان فردی که سفارش تولید کتاب را می‌داد فرهنگ بود و زبان ناشر اقتصاد، و هیچ‌یک حرف دیگری را نمی‌فهمید.
پژمان فر در پایان با اشاره به حمایت از تولیدکنندگان گفت: تولیدکنندگانی که پوشاک موردنظر ما را تولید کنند می‌توانند از بن کارت خرید دولتی استفاده نمایند. فقط بازار را پر از اقلامی که ما می‌خواهیم کنید ما همه‌جوره حمایت می‌کنیم. بالاخره تولیدکننده زمانی که متوجه منفعت اقتصادی خودش شود وارد میدان خواهد شد.
کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۶۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image