photo_2016-11-19_09-05-23-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین محمدعلی داوریار، رییس دانشگاه پیام‌نور خراسان رضوی، در نشست هم‌اندیشی با هیأت‌ عالی رتبه بزرگترین دانشگاه دولتی مالزی، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی است و الگوی اولیه‌‌ی ما برگرفته از شعار اسلامی «آموزش برای همه‌جا و همه وقت» بوده که به معنای واقعی محقق شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه باز مالزی (UITM) شباهت زیادی به دانشگاه پیام‌نور دارد، انتظار می‌رود به منظور ارتقای کیفی، تبادل علمی بین اساتید و دانشجویان این دو دانشگاه تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شود و همچنین برگزاری کارگاه‌های تخصصی مشترک، انتشار، چاپ مقالات و کتب می‌تواند از فعالیت‌های مشترک این دو دانشگاه باشد.
وی افزود: مشهد مقدس در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام خواهد بود و دانشگاه پیام‌نور در این راستا آموزش زبان‌فارسی برای غیرایرانیان درنظر گرفته است و دانشگاه UITM مالزی می‌تواند به منظور همکاری در این زمینه افرادی را به ما معرفی کند.
رییس دانشگاه پیام‌نور خراسان رضوی تاکید کرد: در حال‌حاضر کشور ما در تعامل با دنیا است و ما در مسائل مختلف از جمله علمی به خودباوری و اتکاء رسیده‌ایم.
رییس دانشگاه پیام‌نور خراسان رضوی در پایان با اشاره به اینکه امسال طرح “موبایل بوک” به‌عنوان جهشی در آموزش خواهد بودبیان کرد: شعار امسال دانشگاه پیام نور «ارتقای کیفیت، درآمدزایی و ماموریت گرایی» است. در ماموریت‌گرایی ملی، تفاهم‌نامه‌ای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ضمن خدمت به کلیه سازمان‌های پیام نور واگذار شده که این علاوه‌ بر آموزش‌های آکادمیک است و ایجاد مرکز بین‌الملل یکی از ثمرات آن است که طی دو هفته آینده افتتاح خواهد شد.
داوریار در پایان گفت: تاسیس مرکز آموزش زبان خارجه و مرکز نوآوری شرکت‌های دانش بنیان از جمله برنامه‌هایی است که برای آینده درنظر گرفته شده است.

دانشگاه مالزی و پیام نور؛ در یک خط موازی
در ادامه این نشست پروفسور محمد مصطفی زاین، قائم مقام بزرگترین دانشگاه مالزی گفت: باعث افتخار است که در مشهد هستیم. هدف اصلی ما از این سفر آشنایی بیشتر با دانشگاه‌های بزرگ ایران وسپس هموار کردن راه برای امضای قراردادهای مفاهمه و همکاری‌های بیشتر است.
وی اشاره کرد: دانشگاه ما و پیام نور، در یک خط موازی حرکت می‌کنند و در یک سطح هستند و مشتاق به تبادل دانشجو، برگزاری کنفرانس‌ها و برنامه‌های مشترک بودیم، اکنون آموزش زبان فارسی برای خارجی ‌ها را هم نکته حایز اهمیتی می‌دانم. روابط و تعاملات فرهنگی اقتصادی بین دانشگاه های دو کشور بسیار برای ما جالب است.
قائم مقام بزرگترین دانشگاه مالزی گفت ادامه داد: دانشگاه ما تنها دانشگاه سلطنتی در مالزی است که نقش بسیار مهمی در توسعه یافتگی کشور مالزی می کند. در همین راستاست که دانشگاه‌های ما به یکی از دانشگاه‌های سطح اول مالزی و مطرح در زمینه تحقیق، تبدیل شده.
محمد مصطفی زاین در پایان گفت: با توجه به اینکه با دارا بودن ٣۵٠ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه مالزی هستیم امروز پس از اشنایی با دانشگاه پیام نور با ٨٠٠ هزار دانشجو و بیش از ۵٠٠ مرکز حقیقتا احساس کوچکی کردیم و باید به دولت ایران بدلیل توسعه ویژه در آموزش عالی تبریک بگوییم.
در پایان هدایایی از دانشگاه پیام نور به دانشگاه uitm داده شد که در موزه‌های این دانشگاه‌ ها نگهداری می‌شود.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image