photo_2016-11-18_10-03-02-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ چهارشنبه بیست وششم آبان ماه، رضا افضلی عضو انجمن شعر و موسیقی داش آقا و دارنده دانشنامه لیسانس زبان ادبیات عرب، در نشستی که با حضور علاقه‌مندان این عرصه در کافه داش آقا بوستان کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: شاعران و نویسندگان ما با ورزیدن زبان فارسی موجب غنا و زنده نگه‌داشتن آن می‌شوند.
وی افزود: ایران پرازافتخارات است و باگذری بر تاریخ می‌توان متوجه شد که بزرگانی چون شهدای ما برای این آب‌وخاک جان داده‌اند.
عضو انجمن شعر و موسیقی داش آقا، با اشاره به کتاب «دو قرن سکوت» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب گفت: این کتاب تاریخ را نشان می‌دهد که ایران در دو قرن ساکت نبوده و نهضت‌های درونی ایرانی ادامه داشته است.
افضلی ادامه داد: بازشناسی و تحقیق در تاریخ نشان می‌دهد که ما تمدن بزرگی داریم. مانند بابک خرمدین و آریو که مقاومت‌ها و رشادت‌ها را در تاریخ به نمایش گذاشته است.
عضو انجمن شعر و موسیقی داش آقا اینترنت و فضای مجازی را عامل کاهش آمار کتاب‌خوانی در ایران دانست و گفت: فضاهای مجازی که متأسفانه نظارتی بر آن نیست، بستری برای انتقال و اشاعه اطلاعات غلط در جامعه شده، تا جایی که به‌اشتباه شعری بنام مولانا خوانده می‌شود و دست‌به‌دست می‌چرخد.
در ادامه این محفل، هریک از حضار شعری را خواندند و دف‌نوازی یکی از هنرمندان نیز پایان‌بخش مراسم بود.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۶۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image