vprpsl07-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبرگزاری  ایرنا؛ پنجشنبه بیست وهفتم آبان ماه حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات کشور در بازدید از روند تردد زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: سربازان گمنام و نیروهای نظامی و انتظامی کشور با تاسی از آموزه های دینی و قرآنی، تکریم زائران را خودجوش و با عشق به امام حسین (ع) به جا می آورند.
وی اظهار داشت:شاخصه امنیتی کشور ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه و جهان بالاتر است و این نشان از عشق ملت اسلامی و ولایت به امامت است.
وزیر اطلاعات گفت: با تدابیر اندیشیده شده، تمهیدات لازم به لحاظ امنیتی در مرزهای کشور برقرار است و هیج عنصر ضد امنیتی جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد.
حجت الاسلام علوی افزود: دشمنان و استکبار در این برهه از زمان با سرمایه گذاری دست به دست هم داده اند تا جمهوری اسلامی را به چالش بکشند اما همدلی و هم افزایی نیروهای نظامی، امنیتی، قضائی و مدیریت کشور معادلات آنها را بر هم زد.
وزیر اطلاعات روند جابجایی زائران از مرزهای خروجی به سوی عراق را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:با تجربیاتی که مسئولان اجرایی و دست اندرکاران ستاد اربعین در سال های گذشته کسب کردند امسال تردد زائران نسبت به سال های گذشته روان تر بود.
حجت الاسلام علوی اجر و ثواب عوامل ستاد اجرایی اربعین را کمتر از زیارت حرم امام حسین و زیارت عتبات عالیات نداست و افزود:کنترل و اعزام ۲ میلیون نفر زائر کشور و سایر کشورها تنها با عشق به امام حسین (ع) صورت می گیرد.
وی با ابراز خرسندی از روند تردد همراه با امنیت زائران در مرزهای سه گانه کشور به مقصد عتبات عالیات، گفت:سرعت عمل توام با دقت در هر سه مرز منتهی به کشور عراق در بزرگترین همایش جهان اسلام در حال انجام است.
مرز شلمچه از مبادی اصلی تردد زائران اربعین حسینی در ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد.
بر اساس پیش بینی ها حدود یک میلیون زائر در اربعین امسال از مرز شلمچه تردد می کنند.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image