img09454549-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سه‌شنبه بیست و پنجم آبان ماه، عبدی مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی، در آیین بازگشایی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مشهد، که در سالن کنفرانس امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد، عنوان کرد: توسعه پایدار هر کشوری مرهون آموزش‌وپرورش و دانشگاه است. افراد در حوزه اجتماعی بایستی خودشان مداخله جو باشند و مسائل و آسیب‌های اجتماعی را رصد کنند.
وی با اشاره به وظایف دانشجویان در قبال دیگران گفت: افراد اگر متوجه عقب‌ماندگی شدند، اول خودشان و بعد حاکمیت و دولت را فرابخوانند. دانشجو نباید تک‌محوری باشد. تشکل‌ها اولین کارکردشان تشکیل حلقه‌های کیفی است و این نقطه شروع می‌باشد.
عبدی تصریح کرد: رهبری در دولت تدبیر و امید از واژه نرمش قهرمانانه یادکردند که دانشجویان باید نسبت به این کلمات آشنا باشند تا بتوانیم رویکرد درستی در جامعه داشته باشیم.
مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، عرصه سیاست را وابسته به گذشته، حال و آینده دانست و افزود: با توجه به اتفاقاتی که درگذشته افتاده است می‌توانیم برای آینده برنامه‌ریزی کنیم و دانشجویان بایستی جهت اعتلای مردم در این حوزه نیز فعالیت کنند.
عبدی با اشاره به اوضاع فعلی کشور آمریکا تصریح کرد: می‌توان گفت که دانشجویان جزء نیروهای اصلی هستند که در مقابل ترامپ قرار گرفتند. این حرکات دانشجویی مختص به کشور ما نیست و می‌تواند عاملی از توسعه‌یافتگی باشد.
وی با اشاره به سند چشم‌انداز تحول، خاطرنشان کرد: در تعلیم و تربیت این سند عاری از اشکال نیست. اما از گزاره‌های مستحکمی به‌عنوان میثاق ملی و جهانی از آن یاد می‌شود. در این سند از معلم به‌عنوان اسوه امین یاد می‌شود.
مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ضمن گرامیداشت مقام شهید چمران و دکتر شریعتی، افزود: این دو بزرگوار ضمن اینکه در حوزه دانشگاه فعالیت داشتند، نماد تشکل‌ها در قالب انجمن اسلامی نیز بودند. کشور ما شهدای بسیاری را تقدیم کرده است و ما نزدیک به چهار هزار دانشجوی شهید در این راه داده‌ایم.
عبدی در پایان گفت: فرهنگیان به دلیل حرفه‌ای که دارند الگوی دانش آموزان هستند و معلمین نیز در صدر مراجعین هستند و به‌نوعی در جامعه به‌عنوان مرجع شناخته می‌شوند.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۵۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image