sadeghr-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دوشنبه بیست و چهارم آبان ماه، ارجمند، از اعضای حاضر در نشست خوانش کتاب ملت عشق که در کافه کتاب سلام برگزار شد، اظهار کرد: همه ادیان الهی اولین قدم در رسیدن به کمال را خودشناسی عنوان می‌کنند که درنهایت انسان از منیت ها و خواسته‌های نفس دور می‌شود.
وی عنوان کرد: گاه رذایل اخلاقی مثل خودخواهی، غرور و برتری به سراغ آدمی می‌آید و ما این مورد را به‌وفور در جامعه امروز شاهد هستیم که خود سدی برای کمال آدمی می‌شوند.
ارجمند در خصوص راه‌های مبارزه با منیت ها اظهار داشت: خودکاوی، فرهنگ‌سازی در جامعه و مقابله با بعضی از خودخواهی‌های آدمی، از راه‌های مبارزه با منیت ها است.
وی در پایان گفت: انسان یک هنر ناتمام است و تا زمانی که کمال و خودآگاهی در انسان ظهور نکند، در جهنم جهل به سرمی برد.

خدمت به خلق راه جلوگیری از منیت ها
صادق رشیدیان، یکی دیگر از نویسندگان حاضر در نشست، در ادامه گفت: خدمت به خلق و تواضع در برابر مخلوقات خداوند، یکی از راه‌هایی است که به نظر من می‌توان این خودخواهی را در خود کمرنگ کنیم.
وی افزود: خدا هرلحظه در حال کامل کردن ماست چه از درون و چه از برون. هرکدام از ما اثر هنری ناتمامی هستیم که حادثه‌ها و مخاطراتی که به سر می‌گذاریم، برای رفع نواقصمان طراحی‌شده است. پروردگار به کمبودهایمان جداگانه می‌پردازد، زیرا انسان در پی کمال است.
لازم به ذکر است کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک یکی از پرفروش ترین کتاب های تاریخ ترکیه است. این کتاب حکایت شمس و مولانا و دلدادگی این دو است. در این کتاب کمتر به توصیف شخصیت مولانا و شمس پرداخته‌شده و بیشتر مرام صوفی گری و شخصیت صوفیانه را در محوریت قرارداده است.
جلسات خوانش کتاب ملت عشق هر هفته دوشنبه‌ها در کافه کتاب سلام برگزار می‌شود.
کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۵۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image