photo_2016-11-16_15-16-50-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه در مسیر زائران پیاده اربعین به سمت کربلا با بیان اینکه  زیارت اربعین و حرکت عظیم مردم از نقاط مختلف جهان بستر ساز آمادگی عالم برای پذیرش ظهور مهدی موعود (عج) است اظهار کرد: زمانی که از ظهور حضرت امام زمان (عج) صحبت می شود در واقع یک نوع سبک زندگی به مردم عالم ارائه می گردد که بیانگر مدل آرمانی از دنیایی سرشار از صلح و صفاست.
وی با بیان اینکه در این فضای آرمانی مردم در حال خدمت رسانی به یکدیگر هستند و هر آنچه دارند بی دریغ به همدیگر عرضه می کنند، افزود: در همایش بزرگ اربعین ۳۰ میلیون نفر با سن، نژاد، زبان و مذهب مختلف از نقاط دور و نزدیک با یک هدف که رسیدن به نقطه ‘باب الله’ است، حرکت کرده و همه مشقت ها و سختی های راه را می پذیرند.
وی افزود: از سوی دیگر سایر افراد از طبقه متمول تا مستضعف جامعه در مسیر حرکت اربعین، با تمام وجود و بدون هیچ چشم داشتی هرآنچه دارند و ندارند را با التماس و زاری به جمع زائران پیاده اربعین تقدیم می کنند.
قاضی زاده هاشمی گفت: زیارت اربعین نشان می دهد که انسان معاصر در حال آماده سازی برای پذیرش ظهور مهدی موعود (عج) و سبک زندگی مهدوی است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: زیارت اربعین توسط زائران پیاده آنقدر حرکتی پاک و فطری است که همه عالمیان را عاشق خود می کند چون فطرت انسانی به دنبال داشتن یک چنین زندگی است.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه عرصه خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین هر سال رو به گسترش است، افزود: با توجه به احساس وجد و شور حاکی از شعور؛ همه تلاش می کنند ظرفیت های فیزیکی موجود افزایش یابد تا تعداد بیشتری از زائران بتوانند به درک واقعی از زیارت اربعین برسند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی نحوه خدمت رسانی شهرداری مشهد به زائران پیاده اربعین گفت: اینجا مسئولان جزئی از مردم هستند و همه آمدند تا بودن خود را در مسیر امام حسین (ع) ثابت کنند؛ کوچک و بزرگ ندارد بلکه همه جزو رعیت های الهی هستند.
وی بیان کرد: بخشی از اعتبارات شهرداری مشهد مربوط به کارهای فرهنگی است و هیچ کار فرهنگی به عظمت زیارت اربعین نیست و هرچقدر مسئولان این نهاد برای کارهای فرهنگی هزینه کنند، به اندازه میزان آگاهی بخشی زیارت اربعین و حرکت زائران پیاده به سوی کربلا نیست.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image