7097_635493321835897431_s-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر؛ حمید صالحی مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست خراسان رضوی علت آلودگی هوای مشهد را تردد روزانه یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو دانست و اظهار کرد: کیفیت هوای کلان‌شهر مشهد صبح چهارشنبه برای چهارمین روز در هفته جاری و دومین روز متوالی با ۱۲۵ پی.اس.آی در وضعیت هشدار قرار دارد.
وی افزود: دو روز ابتدای هفته جاری هوای مشهد بیش‌ازحد مجاز آلوده بود و روز گذشته نیز با شاخص کلی ۱۰۶ پی.اس.آی وضعیت هوای این شهر مجدد در حد هشدار قرار گرفت.
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست خراسان رضوی گفت: ایستگاه امامیه با ۱۴۶ پی.اس.آی، خیام جنوبی با ۱۴۵، نخریسی با ۱۳۹، شهید مفتح و سرافرازان هریک با ۱۳۸، سمزقند با ۱۲۱، تقی‌آباد با ۱۱۹، سجاد با ۱۱۴، شهید کریمی با ۱۱۳ و شهید آوینی با ۱۰۶ پی.اس.آی ایستگاه‌های آلوده صبح امروز مشهد هستند و نیز خیام شمالی با ۱۵۴، چمن و الهیه هر یک با ۱۵۳ پی.اس.آی دارای بیشترین بار آلودگی برای همه گروه‌های مردم هستند.
صالحی با اشاره به وضع موجود بیان کرد: عموم مردم از فعالیت‌های ورزشی در فضای باز پرهیز نمایند؛ بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروه‌های آسیب‌پذیر نیز تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت‌وآمد و مناطق آلوده خودداری کنند.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image