13940918000894_photofree-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ جعفری دولت‌آبادی در هجدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران اعلام کرد: دادسرای تهران افزون بر رسیدگی قضایی به پرونده ثامن‌الحجج، با همکاری بانک مرکزی امور مالی پرونده را با هدف امکان استرداد وجوه به سپرده‌گذاران پیگیری ‌کرده است. طبق آخرین تصمیم بانک مرکزی که با همکاری وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی اتخاذ گردیده، منتهی به انحلال تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج شده و طبق ماده ۵۵ قانون تعاون، هیات تصفیه امور مالی این تعاونی اعتباری را بر عهده خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی رسیدگی قضایی به این پرونده را به سرعت به سرانجام خواهد رساند، اظهار کرد: به رغم تشکیل هیات تصفیه برای انجام و پیگیری امور مالی موسسه، همکاری و حمایت قضایی دادستانی برای استرداد وجوه سپرده‌گذاران ادامه خواهد یافت.

دولت‌آبادی با اشاره به اینکه وجوه این تعاونی اعتباری در اختیار دادستانی نیست از سپرده‌گذاران خواست از تجمع در مقابل دادستانی خودداری کنند زیرا از این پس اقدامات مالی موسسه ثامن‌الحجج برعهده هیات تصفیه خواهد بود و دادسرای تهران صرفا به پرونده قضایی این موسسه رسیدگی خواهد کرد.

دادستان تهران تاکید کرد: بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات سپرده‌گذاران باشد که البته اقدامات مناسبی هم در این زمینه صورت گرفته است.

دادستان تهران افزایش تعداد موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را موجب نگرانی خواند و در خصوص ماهیت یکی از این موسسه‌ها عنوان کرد: از جمله آن‌ها تعاونی اعتباری فرشتگان است که حسب اعلام بانک مرکزی میلیاردها تومان در آن حیف و میل شده است.

وی جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را مستلزم تشدید نظارت بانک مرکزی دانست و معضل اینگونه موسسات و تعاونی‌های اعتباری را از این جهت که معمولا سود بیشتری به سپرده‌ها اختصاص می‌یابد، قابل توجه خواند.

دادستان تهران از رییس بانک مرکزی خواست ضمن تشدید نظارت‌ها، از ادامه فعالیت موسسه‌ها و تعاونی‌های اعتباری که فاقد مجوز هستند یا فعالیت غیرمجاز می‌نمایند جلوگیری شود.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image

اولا موسسه فرشتکان که در این مقاله گفته شده است خیلی وقت هست که منحل شده…
موسسه فرشتگان بعد انحلال در موسسه مجاز کاسپین ادغام شده است.
اگه هم حیف و میلی هم شده باشه در بسیاری از بانک ها و شرکت ها و کارخانه ها هم میلیاردها و بعضا هزاران میلیارد حیف و میل شده است…
ضمنا متاسفانه نویسنده مقاله فرق آرمان و کاسپین رو نمی دونه….
اون موسسه “آرمان” هست که مجوز نداره

  • payamnegar می‌گه:

    دوست ارجمند مهدی عزیز:
    ضمن احترام به نظرات شما، اگر دقت کنید این خبر با استفاده از تکنیک دروازه بانی خبر به نقل از خبرگزاری قید شده هستش و ما هیچ دخل تصرفی در این خبر نداشتیم و تنها بازنشر کردیم