اصغرزاده

این مطلب در اینستاگرام ابراهیم اصغرزاده منتشر شده و انتشار آن به معنی تأیید یا عدم تایید، تمام یا بخشی از آن نیست و صرفاً جهت بازنشر مطلب می باشد.
به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ ابراهیم اصغرزاده در خصوص مواضع سید حسن نصرالله در اینستاگرام خود نوشت: سال ۶۰ یعنی ۳۵ سال پیش در ملاقات روحانیون لبنانی سیدحسن نصرالله را یک هوا از هم صنفی هایش بلندقامت تر یافتم. بعدا او توانایی خود را در تشکیل هسته اولیه سازمان نظامی سیاسی حزب‌الله و کسب رهبری سازمان بعد ترور سید عباس موسوی نشان داد. حزب‌الله سازمانی شیعی است که با الهام از ایدئولوژی انقلاب اسلامی در لبنان ظهور کرد. واشنگتن پست حزب‌الله لبنان را ناوهواپیمابر ایران در شرق مدیترانه نامید. آنروزها رژیم اسرائیل با حمایت متحدین فالانژ و اشغال جنوب باعث سرافکندگی لبنان شده بود. اینک ورق برگشته و این حزب الله است که هرسال با یادآوری آزادسازی جنوب لبنان و پیروزی در جنگ ۳۳ روزه سرافکندگی ارتش اسرائیل را به رخ میکشد.
هفت سال پیش حزب‌الله با صدور مرامنامه جدیدی در دفاع از مردم‌سالاری، سیستم دینی بر پایه رأی مستقیم و رضایت مردم نه از طریق اجبار و تحمیل، مواضعش را ترمیم کرد و بازیگرعمده عرصه سیاست لبنان شد. بر این اساس، حزب‌الله بطور جدی پا به عرصه رقابت‌های سیاسی گذاشت و در تمام انتخابات‌ پارلمانی و شهری لبنان حضور فعال یافت.اصلاح طلبان ایران نیز این گروه را واجد مشروعیت سیاسی و مقاومت مشروع را حق آن میشناسند.
حالا درست هنگامی که دولت روحانی در مبارزه با تامین مالی تروریسم و اجرایی کردن قانون مبارزه با پولشویی گام مهمی در زمینه شفافیت مالی برداشته و گروه ویژه اقدام مالی را وادار به واکنش مثبت کرده تا با اتخاذ تصمیم که شرح آن به تفصیل در بیانیه ماه ژوئن این گروه آمد برای اولین بار نام ایران را از فهرست سیاه آن موسسه خارج نماید و مانع مهمی از سرراه همکاری تجاری و بانکی بردارد ناگهان حسن نصرالله دراظهاراتی کم‌سابقه اعلام کرد “تمام” منابع مالی وهمه مایحتاج از خورد و خوراک و سلاح و موشک حزب الله از سوی ایران تأمین میگردد! یا با کمک ایران حقوق‌ها را بدون هیچ مشکلی پرداخت میکند.خب جا دارد سوال شود وقتی ﺑﺎﻧﮏ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﻟﺒﻨﺎﻥ دهها ﺣﺴﺎﺏ ﺑﺎﻧﮑﯽ ﺣﺰﺏﺍﻟﻠﻪ ﺭﺍ صرفا به ﺩﻟﯿﻞ ترس و ﭘرﻫﯿﺰ ﺍﺯ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﻧﻬﺎﺩﻫﺎﯼ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ مسدود کرده هدف وی از بیان اظهاراتی که میتواند منجر به تضعیف منافع ملی ایران گردد چیست؟ آیا اعلام رسمی اینکه ﺗﻤﺎﻡ بودﺟﻪ ﻭ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺗﺄﻣﯿﻦ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ موجب تنش بیشتر خاورمیانه، وارد کردن مستقیم ایران به درگیریهای منطقه، انسداد در گشایش اقتصادی پسابرجام، ایران هراسی، ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺗﺤﺮیمهاﯼ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﯾﺮﺍﻥ و درنتیجه ﻭﺧﯿﻢتر شدن اوضاع ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﺩﺍﺧلی نمی شود؟ قرار بود جاهایی مثل سوریه و لبنان حوزه نفوذ ما باشد نه اینکه ما بشویم حوزه نفوذ سوریه و لبنان! امیدوارم پاسخى منطقى بشنوم.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image