site

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ ظهر جمعه هفدهم اردیبهشت، فروغ امامی شهیدی موسس پناهگاه حیوانات مهر، در مصاحبه با خبرنگار ایران نیوز آنلاین، با بیان اینکه «کشتار سگ ها، امری هزینه بردار است» اظهار داشت: هر ساله حدود ۸۰۰۰ سگ کشته می شوند و این امر نیازمند بودجه زیادی است. ما از مسئولین می خواهیم که کشتار را متوقف کرده و به عقیم سازی روی بیاورند که ما در سطح شهر مشهد و استان، بهترین گزینه برای این کار هستیم.
وی افزود: در تاریخ ۲۲ آبان ماه سال ۸۸،  زمین پناهگاه توسط یکی از خیرین به ما واگذار شد، اما متاسفانه اهالی روستای شوراب که در همین نزدیکی است، از این وضعیت ناراضی بودند و ما در ابتدا با مشکلات فراوانی روبرو بودیم.
وی ادامه داد: ما در اینجا حدود ۶۰۰ قلاده سگ نگه داری می کنیم که تمامی آنها از قبل صدمه و آسیب دیده بودند و در اینجا درمان شدند.
امامی شهیدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این پناهگاه گفت: سگ های اینجا بدون استثنا عقیم شده و سپس واکسینه می شوند. این اقدام برای کنترل بیماری های مشترک بین انسان و حیوان است.
وی افزود: در نوروز امسال حدود ۳۰۰ قلاده سگ را از سازمان مدیریت پسماند تحویل گرفتیم که اگر این کار را نمی کردیم همه آنها کشته می شدند.
وی گفت: هزینه اجاره این محل، ماهانه یک میلیون تومان می باشد که ده میلیون تومان نیز پول رهن داده ایم. سه کارگر شبانه روزی در اینجا مشغول هستند و بیشتر هزینه های تغذیه، درمان و نیز ارتقای عمرانی این پناهگاه را خودمان متقبل شده ایم و هیچ کمکی از سوی دولت نشده است.

گفتنی است، علاقه مندان به بازدید از پناهگاه حیوانات مهر، روز های جمعه ازساعت ۱۰ تا ۱۴ می توانند از این مکان دیدن فرمایند:

نشانی پناهگاه حیوانات مهر: سه راه فردوسی – شاهنامه ۶۹ – بعد از شهدای ۸ – سمت چپ – به طرف امام زاده حاتم – دوراهی سمت راست – نرسیده به پل – حاشیه چپ جاده

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۱۲
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۱۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image