sakhtamne1-aa

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ ظهر روز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه، دکتر مانوئل اکسن ریتر ژورنالیست و فعال ضد صهیونیست آلمانی در نشستی که با موضوع «سیاست‌های خارجه اتحادیه اروپا و نقش ایران در منطقه» در نمازخانه دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد، اظهار داشت: کنترل لابی اسراییل بر رسانه‌های غربی است. این امر سبب می‌شود تا خبرها به شکل روایت و گزارشی که آن‌ها مایل هستند و آن‌ها قرار است در طراحی‌شان بیاورند نوشته شود.
وی درباره نقش ایران در منطقه اظهار کرد: از سال ۲۰۱۱ که گروه‌های تکفیری و تروریست در سوریه باهدف تشکیل یک حکومت اسلامی، حفظ آزادی و دموکراسی آغاز به فعالیت کردند، موضع ایران روشن بود. ایران توانست خوب تشخیص بدهد و خوب حمایت کند.
وی ادامه داد: اولین محوری که در رسانه‌های غربی خیلی بر آن تبلیغ می‌شود این است که بشار اسد جریان‌های لیبرال و دموکراسی را در کشورش سرکوب می‌کند و دستش به خون مردم خودش آغشته است و کشتار زیادی را در سوریه انجام داده است.
وی اضافه کرد: محور دوم این تبلیغات این است که بمباران هوایی سوریه توسط نیروی هوایی خود بشار اسد صورت می‌گیرد و کودکان بی‌گناه به‌فرمان اسد در بمباران‌ها کشته می‌شوند.
وی ادامه داد: بخش دیگر تبلیغات سویی که رسانه‌های غربی در این زمینه انجام می‌دهند، این است که می‌گویند این موج مهاجرتی که ما امروزه در غرب با آن مواجه هستیم، برای فرار از فشارهای دیکتاتوری اسد است.
فعال ضد صهیونیست آلمانی اظهار داشت: آن نکته خطرناکی که رسانه‌های غربی راجع به کشور شما بیان می‌کنند این است که ایران از یک دیکتاتور به نام بشار اسد که دستش به خون مردم بی‌گناه زیادی آلوده است، حمایت می‌کند. اما واقعیت چیز دیگری است، بیایید راجع به این واقعیت‌ها و حقیقت‌هایی که وجود دارد، صحبت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: من خودم در سوریه بوده‌ام و شاهد این امر هستم که ارتش سوریه چقدر به دنبال این است که مردم را حمایت کرده و مناطق را آزاد کند، از کشته شدن مردم بی‌گناه جلوگیری کند و آن‌ها را تحت حمایت خود بگیرد.

هیچ‌ حقیتی در رسانه‌های غربی منتشر نمی‌شود
مانوئل اکسن ریتر ادامه داد: هیچ‌کدام از این وقایع و حقایق در رسانه‌های غربی منتشر نمی‌شود. من شاهد بوده‌ام که مردم چگونه از تروریست‌ها فرار می‌کردند و به حکومت پناه می‌بردند، درحالی‌که در رسانه‌های غربی خلاف این امر را تبلیغ می‌کنند.
فعال ضد صهیونیست آلمانی تصریح کرد: در سوریه هنگامی‌که با ارامنه مسیحی صحبت می‌کردم می‌دیدم که چقدر نسبت به نیروهای ایرانی، حزب‌الله و روسیه که کمک کرده‌اند، قدر دانند و به آن‌ها عشق می‌ورزند.
وی گفت: سؤال اینجاست که چرا رسانه‌های غربی آنقدر متناقض و مخالف با آن چیزهایی که درصحنه اتفاق می‌افتد گزارش می‌دهند. من بر اساس تجربیات شخصی خودم به سه محور در پاسخ به این سؤال رسیدم.
فعال ضد صهیونیست آلمانی عنوان کرد: محور اول در پاسخ به این عمل آن است که شما اگر بخواهید به واقعیت‌ها دست پیدا کنید باید به دنبال آن بروید، نمی‌توانید به خاطر اینکه خودتان را به خطر نیندازید یک خبری را که منبعش معلوم نیست، کپی پیست کنید.
وی اضافه کرد: محور دوم این است که بحث‌هایی که در قالب آزادی و دموکراسی در منطقه مطرح می‌شود، پوششی برای افزایش نفوذ در منطقه است.

اتفاقات مهمی در آمریکا و اروپا در حال رخ دادن است
رضا منتظمی عضو موسسه افق نو و مترجم مانوئل اکسن ریتر، ضمن تشکر از مسئولین دانشگاهی که تدارکات لازم برای برگزاری این نشست را به عهده گرفتند خاطرنشان کرد: مانوئل یک خبرنگار حرفه‌ای است که در تمام درگیری‌های ژئوپلیتیک منطقه مانند لبنان و سوریه حضورداشته و از نزدیک وقایع را دیده است، همین امر باعث تغییر دیدگاهش شده و به‌شدت تحت تأثیر قرارگرفته است.
منتظمی اظهار داشت: ما درگذشته در سطح جهان شخصیت‌هایی را داشتیم که مبارز و مطرح بودند، برای منافع کشور و مردمشان تلاش می‌کردند و جانشان را نیز می‌دادند.
وی اضافه کرد: اتفاقات و تحولات بزرگ و مهمی در آمریکا و اروپا در حال رخ دادن است. یکی از این اتفاقات ظهور چنین افراد و شخصیت‌هایی در آمریکا و اروپا است، این همان اتفاق مهمی است که ایران مدیریت، تأثیرگذاری و کارگردانی‌اش می‌کند.
منتظمی گفت: تمام تاریخ گذشته تمدن غربی این بوده است که تمام جهان باید تحت تأثیر ارزش‌های غرب باشند. یک اتفاق بزرگی که رخ‌داده این است که ایران وارد یک صحنه‌ای شده که یک نقش جهانی را ایفا می‌کند و با این کار در اروپا و آمریکا افراد بزرگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی عنوان کرد: مانوئل یک کتاب راجع به قدرت لابی اسراییل در آلمان نوشته است که حقایق حیرت‌آوری را از این دولت هیولایی و شیطانی در این کشور به تصویر می‌کشد.
منتظمی در پایان تأکید کرد: این کتاب ممکن است به قیمت جان این خبرنگار تمام شود، شما در آلمان می‌توانید از دولت به‌راحتی انتقاد کنید و یا حتی بزرگ‌ترین اسرار محرمانه دولتی را افشا کنید، اما اگر حرفی از اسراییل و صهیونیست و قدرتی که دارند بزنید در مرگ‌های تصادفی از بین می‌روید. به همین دلیل در آلمان این کتاب را به نام جمعی از نویسندگان به چاپ رسانیده و از خودش نامی نبرده است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۳۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image