پهلوان: ظرفیت ایجاد و تاسیس موزه های جدید در شهرستان های خراسان رضوی که فاقد موزه هستند بررسی و مورد مطالعه قرار می گیرد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی،محمدرضا پهلوان مدیر موزه های استان گفت: ایجاد موزه های جدید، تخصصی و مردم شناسی از سیاست های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی است بر همین اساس در نظر داریم برای هر یک از شهرستان هایی که فاقد موزه هستند، حداقل یک موزه تاسیس کنیم.

خراسان رضوی ظرفیت بالای تاسیس موزه را دارد

وی خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی ظرفیت بالای تاسیس موزه وجود دارد و شهرستان هایی که فاقد موزه هستند در اولویت اول قرار دارند.، شهرستان های رشتخوار،کاشمر، بجستان و کاخک  جز این دسته از شهرستان ها هستند  که از موزه برخوردار نیستند و مطالعات اولیه و بررسی های لازم صورت گرفته است.

پهلوان اظهار کرد: خوشبختانه دستگاه های اجرایی شهرستانها بویژه شهرداری ها استقبال خوبی داشته اند که این امر موجب خواهد شد عملیات تاسیس موزه در آن شهرستان سرعت گیرد.

مدیر موزه های استان اضافه کرد: شهرداران شهرهای بایگ،کاخک، ملک آباد و تایباد از ایجاد موزه در این شهرستان ها استقبال خوبی به عمل آورده اند.

وی در ادامه بیان کرد: راه اندازی موزه های مردم شناسی و تخصصی با توجه به داشته های تاریخی و فرهنگی شهرستان ها از دیگر برنامه های اولویت دار این اداره کل است.

محمدرضا پهلوان اذعان داشت: امروزه موزه ها، نقش حیاتی و هویت ساز در همه جوامع دارند و شایسته است که تمامی دستگاه های اداری نسبت به هویت سازی و احیای هویت خود تلاش کنند.

مدیر موزه های خراسان رضوی در پایان عنوان نمود: جهت تعالی هر سیستم، احیای این هویت ها ضروری است چرا که علاوه بر ایجاد یک جاذبه تاریخی، فرهنگی و گردشگری نسبت به جذب توریست و گردشگر به چرخه اقتصاد شهرستان ها کمک شایانی خواهد کرد.