دکتر جعفر مروارید بیان کرد: ما امروزه بیش از هر چیز نیازمند گفت‌وگو هستیم، نیازمند گفت‌وگوی میان‌نسلی، میان‌مذهبی، گفت‌وگوی ادیان و گفت‌وگوی بینا فرهنگی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ دکتر جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شاهنامه هویت و باور ایرانی و اسلامی مردم ماست که به قلم فردوسی بزرگ جاودانه شد. کتابی که حلقه اتصال بین کشورهای فارسی‌زبان است.

وی بیان کرد: هر آن‌کس که به ادبیات ایران علاقه‌مند شود، بی‌شک شاهنامه را سرلوحه متون تحقیقاتی خود قرار می‌دهد؛ کتابی جامع که تمامی آنچه را باید در زمینه فرهنگ و معارف ایرانی و اسلامی داشته باشد، در خود گنجانده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شاید بسیاری گمان کنند که شاهنامه صرفا یک منظومه حماسی و افسانه‌ای است؛ اما با کمی دقت در این اثر بی‌بدیل، به نیکی در می‌یابیم که شاهنامه یک دایره‌المعارف جامع ایرانی است.

دکتر جعفر مروارید بیان کرد: ما امروزه بیش از هر چیز نیازمند گفت‌وگو هستیم، نیازمند گفت‌وگوی میان‌نسلی، میان‌مذهبی، گفت‌وگوی ادیان و گفت‌وگوی بینا فرهنگی هستیم و شاهنامه یک اثر حماسی و یک مدل فاخر برای الهام‌بخشی برای گفت‌وگوهاست؛ گفت‌وگوهایی که از عزت آغاز می‌شود و به حکمت، خرد و توحید می‌رسد.

  • نویسنده : 9602218