سردار محمد کاظم تقوی بیان کرد: متهم پرونده کلاهبرداری حرفه ای به اتهام جعل مدارک دولتی با 400 شاکی در شهرستان نیشابور دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار «محمد كاظم تقوي» در تشریح این خبر، گفت: در پي اعلام شكايت چند تن از شهروندان نيشابوري به پليس آگاهي مبنی بر کلاهبرداری با جعل مدارك دولتي از آنها، دستورات لازم با توجه به اهميت موضوع براي بررسي اين پرونده صادر شد.

این مقام ارشد انتظامي افزود: كارآگاهان پليس آگاهي نيشابور در بررسی هاي فني و پليسي پرونده دريافتند فردي در سال ۱۳۹۴ با تاسيس دفتر پيشخوان از مالكان خودرو هاي سنگين كه براي تكميل برگ هاي مفاصا حساب مالياتي مراجعه داشته اند، مبالغي را دريافت كرده اما با جعل مدارك دولتي از انتقال وجوه دريافتي به اداره دارايي و امور مالياتي خودداري کرده است.

وي خاطرنشان كرد: تحقيقات بعدي كارآگاهان مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي نيشابور حاكي از آن بود مالك دفتر يك خانم است؛ با وجود آنكه در مدت يك سال ۴۴۰ مالك خودروهاي سنگين به محل كار او مراجعه داشته اند، در سال ۱۳۹۵ دفتر پيشخوان را تعطيل كرده و از آن تاريخ محل زندگي اش نيز نامشخص است .

سردار تقوي گفت: كارآگاهان پليس با ردزني هاي گسترده اطلاعاتي، مخفيگاه متهم را شناسايي و با هماهنگي قضائي در اقدامي غافلگيرانه، وی را دستگير كردند.

فرمانده انتظامي خراسان رضوي با اشاره به شناسايي ۴۰۰ شاكي در این پرونده، تصريح كرد: با هماهنگي هاي صورت گرفته و حضور نماينده حقوقي اداره كل دارايي و امور مالياتي استان مشخص شد، این متهم تاکنون ۱۵ ميليارد ريال كلاهبرداري کرده  است؛ تحقيقات از سوی پلیس در این رابطه ادامه دارد.