مریم صدر: بسیار علاقمند هستم که کارهای بچه ها جهانی شود به طوری که روند کار را ادامه دهند و کارهای خود را در نمایشگاه های خارج از کشور در معرض دید عموم قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «حماسه ‌نگاران کوچک» با موضوع داستان‌ های شاهنامه و با آثار جمعی از کودکان هنرمند خراسانی در نگارخانه اشراق برگزار شد.
این نمایشگاه که به ‌مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، حماسه ‌سرای بزرگ ایرانی برگزار شده است حاوی آثار نقاشی «حماسه ‌نگاران کوچک» با موضوع داستان‌ های شاهنامه نظیر هفت ‌خوان رستم، سیاوش، رستم و اسفندیار و غیره می باشد.
مریم صدر، مربی این هنرمندان کارشناسی خود را در رشته نقاشی از دانشگاه هنر زاهدان اخذ کرده است و پس از آن به آموزش مشغول شده است.
مریم صدر مربی این هنرمندان در خصوص این نمایشگاه عنوان کرد: در این نمایشگاه، حدود ۴۰ اثر از جمعی از کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۳ ساله خراسانی از مشهد و روستای چهچه شهرستان چناران به نمایش گذاشته شده است.
وی در خصوص دغدغه خود بیان کرد: کار آموزش به کودکان را از زمان فارغ التحصیلی خود در مهد کودک ها آغاز کرده ام و حدود چهار سال است که با حوزه هنری خراسان رضوی همکاری می کنم و در این مرکز مسئول دفتر کودک و نوجوان حوزه هنری می باشم.
وی ادامه داد: حدود دو سال است که کار خود را با رویکرد داستان های شاهنامه و حماسی آغاز کرده ام و در این حوزه با کودکان کار می کنیم و حاصل آن این نمایشگاه شده است که امیدوارم این اتفاق ادامه پیدا کند.
وی در خصوص نحوه آموزش این سبک از نقاشی اذعان داشت: در ابتدا که این قصه را آغاز کردیم خودم به شخصه بسیار به داستان های شاهنامه علاقمند شدم و پس از آن به این فکر افتادم که می توان این روش را در نقاشی نیز با بچه ها به کار برد چرا که بچه ها بسیار با استعداد هستند و می توانند آثار بسیار خلاقانه و زیبایی را خلق کنند.
وی افزود: در ابتدا شاهنامه را می خواندم و به صورت ساده شده برای بچه ها تعریف می کردم و در ادامه و با گذشت زمان با داستان های جدید و کتاب های دیگر آشنا شدم و آن را نیز برای بچه ها تعریف کردم و این شد که بچه ها نیز خود علاقمند شدند و به دنبال کتاب ها رفتند و داستان ها را پیدا می کردند و به صورت خودجوش داستان می خواندند و داستان ها را در نقاشی های خود به کار می بردند.
وی ادامه داد: بسیار علاقمند هستم که کارهای بچه ها جهانی شود به طوری که روند کار را ادامه دهند و کارهای خود را در نمایشگاه های خارج از کشور در معرض دید عموم قرار دهند.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه سومین نمایشگاه هنرمندان حوزه است که در این خصوص برگزار شده است؛ اولین نمایشگاه در سال ۹۵ برگزار شد و دومین نمایشگاه نیز در سال ۹۶ اتفاق افتاد که با موضوع زلزله کرمانشاه مغارن شد و هنرمندان آثار کارهای خود را به نفع زلزله زدگان به فروش رساندند و این نمایشگاه در واقع سومین نمایشگاه هنرمندان حوزه هنری می باشد که با این موضوع به نمایش گذاشته شده است.
باید عنوان شود آثار این نمایشگاه با متریال رنگ روغن انجام شده بودند و در آن ها بازی با رنگ به خوبی دیده می شد و این خود باعث ایجاد فضایی زیبا در نمایشگاه شده بود.
در این نمایشگاه آثار سحر میرزا زاده، سحر مخبر، زهرا پرنداخ، آرمیتا گلی، عرفان لطفی، امیرحسین رضا زاده و کوروش دلاور در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.
لازم به ذکر است این نمایشگاه، روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ساعت ۱۷ در نگارخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی واقع در بولوار هاشمیه، بین هاشمیه ۲۰ و ۲۲ افتتاح شده است و تا ۳۱ اردیبهشت نیز در دو نوبت صبح و عصر، از ساعت ۱۰تا ۱۳ و ۱۷ تا۱۹ ادامه دارد و پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.

  • نویسنده : 9602219