محمد علی نبی پور گفت: به رغم افزایش تقاضا در ایام ماه مبارک رمضان ولی متاسفانه عده‌ای سودجو بدنبال برهم زدن آرامش و امنیت جامعه و بازار هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ نبی پور در جلسه ستادتنظیم بازار افزود: تمام تلاش مجموعه مدیریت شهرستان این است تا اقلام ضروری و مورد نیاز شهروندان در ماه مبارک رمضان با قیمت مناسب و تنظیم بازار در نقاط مختلف توزیع شود.

وی بیان کرد: ازابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۲۰ تن شکر، ۱۵ تن قند و ۲۴تن برنج در نقاط مختلف شهرستان توزیع گردیده است.

فرماندار کاشمر افزود: در راستای رفاه حال همشهریان پیگیری خواهیم نمود تا گوشت گرم در ایام ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان توزیع گردد.

وی گفت: با شروع ماه رمضان تقاضای مردم برای اقلام اساسی بیشتر شده و مردم انتظار دارند اقلام ضروری و اساسی در این ایام با مشکل مواجه نباشند.

نبی پور اظهار کرد: به رغم افزایش تقاضا در این ایام ولی متاسفانه شاهد هستیم عده‌ای سود جو بدنبال برهم زدن آرامش و امنیت جامعه و بازار هستند.

وی در همین خصوص تاکید کرد: با افزایش گشتهای مشترک در سطح بازار باید با این افراد به طور جدی برخود قضایی صورت گیرد.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه جدیت و پیگیری و دقت ما مانع از سو استفاده برخی افراد سودجو خواهد شد، افزود: موضوع کنترل و تننظیم بازار بویژه در ایام ماه مبارک رمضان باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه باید با افراد سودجو و منفعت طلبی که  بدنبال برهم زدن امنیت بازار و جامعه باشند برخورد جدی گردد، گفت: به گونه ای برنامه ریزی شود تا مراکز بیشتری برای توزیع اقلام تنظیمی بازار در مناطق کم برخوردار و ضعیف پیش بینی گردد.

فرماندار کاشمر همچنین با تاکید بر اجرای گشت‌های مشترک تنظیم بازار در ایام ماه مبارک رمضان عنوان کرد: در کنار گشت‌های مشترک بازرسین اتحادیه ها واتاق اصناف باید از قبل فعالتر بوده و نسبت به بازار جدیت بیشتری داشته باشند.

وی همچنین خواستار دقت و سرعت بیشتری بر رسیدگی به پرونده ها در تعزیرات حکومتی شد و افزود: عدم مسئولیت پذیری باعث رهاشدگی بازار خواهد شد و این امر سلب اعتماد عمومی نسبت به مسئولین را در برخواهد داشت.

وی تاکید کرد: در وضعیت کنونی نباید برخی دستگاهای خدماتی خودشان بر گرانی ها دامن بزنند، قطعا اگر هر یک ازدستگاهای اجرایی سطح  نظارت درون سازمانی خود بر زیرمجموعه ها را افزایش دهند با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.

  • منبع خبر : پوششی