محمد علی نبی پور گفت: معلمان الگوهای جامعه هستند و باید به خوبی جایگاه این قشر را در جامعه تبیین کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین، فرماندار کاشمر در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در محل این اداره برگزار شد، با بیان اینکه هرچند در ابتدای امسال در سطح کشور بحران‌هایی جدی داشتیم اما هم افزایی های خوبی هم بین اقشار مردم و دستگاههای متولی و مردم شکل گرفت، افزود: هرچند در این مدت کارهای بسیار بزرگی انجام شد اما مصیب‌هایی هم در سطح کشور به مردم وارد گردید.

وی با اشاره به اینکه هنوز مردم چند روستا در بردسکن در چادر زندگی می‌کنند، گفت: اینکه هزینه‌های برگزاری جشن هفته معلم کاشمر برای سیل زدگان اختصاص یافت بسیار ارزشمند است.

نبی پور با اعلام اینکه معلمان الگوهای جامعه هستند و این کار هم نمونه ای از اقداماتی است که یک مجموعه بزرگ تاثیرگذار هستند انجام شده است، اظهار کرد: این اقدام در راستای الگو سازی و اینکه جامعه معلمین نشان دهند معرفتشان و انسان دوستی‌شان از دیگر اقشار جامعه به خاطر دانشی که دارند جلوتر هست انجام شده است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم جایگاه معلمین را در جامعه بهتر تبیین کنیم، عنوان کرد: باید در برگزاری مراسم‌های هفته معلم از خود مردم، اولیاء و مربیان هم استفاده شود و برای تقدیر در مدارس حضور پیدا کرد.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه در معیشت معلمین مشکلات بسیاری وجود دارد و در مجلس، دولت و حوزه های دیگر بحث های بسیاری این خصوص صورت گرفته است، گفت: دشمنان تلاش می کنند با سوء استفاده از مشکلات موجود معلمان را برای مطالبات خود به تجمع کردن تحریک می کنند.

وی با اعلام اینکه هرچند سال گذشته ۲۰۰ نفر بازنشسته شدند اما این حجم از مطالبات مشکلاتی را به وجود می ‌آورد، گفت: ابتدای سال دولت بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان برای مطالبات فرهنگیان به آموزش و پرورش اختصاص داد.

نبی پور همچنین افزود: از سوی دولت به وزارت بهداشت، وزارت علوم و آموزش و پرورش ۴ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان برای مطالبات تخصیص یافت.

وی اظهار کرد: این تلاش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان از سوی دولت و مجلس وجود دارد اما مشکلاتی هم است، اظهار کرد: دشمنان تلاش می کنند با ایجاد مشکلاتی فرهنگیان را تحریک کنند البته این قشر از جامعه نشان داده‌اند که مطالبه گر هستند اما در چارچوب قانون و نظام عمل کرده و هیچ گاه بازیچه دست بیگانگان قرار نگرفته‌اند.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه منزلت و کرامت فرهنگیان فقط مربوط به موضوعات مالی نیست، اظهار کرد: جامعه در حال حرکت به سمت مدرنیزه شدن است و این موجب شده بعضی از ارزش‌ها تغییر داده شود.

وی با اعلام اینکه این تغییرات به جایگاه گروه های مرجع جامعه در حال توسعه آسیب می رساند، عنوان کرد: هر کاری دیگران انجام دهند اما بازهم خود خانواده فرهنگیان و آموزش و پرورش باید عزت و منزلت جایگاه خودشان را نگاه دارند.

نبی پور با اشاره به اینکه تاکید می گردد در برنامه‌های هفته معلم به تبیین جایگاه معلم و نقش بی بدیل معلمان در زندگی هر بشری پرداخته شود، افزود: تبیین جایگاه معلمین بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: اگر به دورترین منطقه و جایی که تجمع جمعیتی وجود دارد برویم پرچم دولت و کشور توسط معلمین به اهتزاز درآمد و تنها نماینده دولت در اقصی نقاط کشور همین معلمین بوده و هستند.

  • منبع خبر : پوششی