فرماندار قوچان بابیان اینکه رویکرد ما در انتصاب مدیران نیز مدیران جوان است، عنوان کرد: تلاشمان بر این است تا جایی که می‌توانیم از ظرفیت جوانان در حوزه مدیریتی استفاده می‌کنیم؛ بازه سنی مدیریتی شهرستان قوچان از 27 سال تا 49 سال است و متوسط سن بخشداران و معاونین و بنده در سطح شهرستان 40 سال است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان جشنواره نشاط و امید جوانان و به همت اداره ورزش و جوانان و مجمع مشورتی جوانان شهرستان قوچان با استقبال پرشور مردم و مسئولین شهرستان قوچان برگزار شد.
هادی رجائی نیا فرماندار شهرستان قوچان در این مراسم با بیان اینکه امسال اولین سالی است که برنامه‌های هفته جوان از تنوع بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در تمام نقاط شهرستان قوچان برنامه‌های مختلفی در سطح شهر و روستاهای شهرستان در حوزه جوانان با همکاری مردم و مسئولین برگزار شد.
فرماندار قوچان با اشاره به اینکه جوانان باروحیه پرنشاط و بالنده و متخصص و پرتلاشی می‌توانند گام‌های توسعه را خیلی با سرعت بیشتری طی کنند، عنوان کرد: هرگاه کار را به جوانان سپردیم توفیقات بسیار خوبی را داشته‌ایم و اگر مروری نیز به تاریخ جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم در برهه‌های حساس هم این جوانان بودند تأثیرگذار بالایی در عرصه‌های مختلف و مهم جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.
رجائی نیا ضمن بیان این مطلب که باید تمام کشور تبدیل به کارگاه‌های تولید فکر، عمل، مهارت و علم شود، خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کل دانشجویان در سطح کشور ۱۷۰ هزار نفر بودند و امروز این رقم به ۴ میلیون نفر دانشجو در سطح کشور رسیده است؛ در حال حاضر دو درصد از تولید علم دنیا در دستان جوانان ایرانی است و متوسط سن نخبگان و ایده پردازان حدود سن ۴۰ سال است.
فرماندار قوچان بابیان این مطلب که در سطح استان و شهرستان با رهنمودهای استاندار خراسان رضوی مسیر جدیدی در حوزه توسعه، اشتغال و اقتصاد فراهم‌شده است، مطرح کرد: در جلسه ستاد ساماندهی جوانان این شهرستان مقرر شد که همه مدیران دستگاه‌های اجرائی حتماً به‌صورت عملیاتی از ظرفیت جوانان در حوزه درزمینهٔ کاریشان استفاده کنند.
وی افزود: از جوانانی خارج از سیستم اداری‌شان به‌عنوان مشاور جوان بهره ببرند و از ظرفیت‌های جوانان در تولید فکر و کار به‌صورت عملی کار انجام دهند.
رجائی نیا عنوان کرد: قطعاً اعضای پارلمان جوانان شهرستان و کسانی که توسط دستگاه‌های اجرائی انتخاب‌شده‌اند و خواهند شد به‌عنوان مشاورین ما در مجموعه فرمانداری و به‌ویژه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان خواهند بود.
فرماندار قوچان بابیان این مطلب که اگر بنا است ما برای جوانان در عرصه‌های مختلف کاری انجام دهیم حتماً باید حضور و مشارکت جوانان را نیز داشته باشیم، تصریح کرد: این‌گونه نیست که ما خودمان برای جوانان تصمیم‌گیری انجام دهیم قطعاً زمینه حضور جوانان در همه عرصه‌ها بیش‌ازپیش فراهم‌شده و افزایش پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه خانه جوان یکی از زیرساخت‌ها و زیربناهایی است که می‌تواند در جهت اتحاد جوانان در سطح شهرستان مؤثر باشد، گفت: شهرستان قوچان از معدود شهرستان‌هایی است که اجرای این پروژه آغازشده است و امیدواریم تا پایان سال این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.
فرماندار قوچان در پایان بابیان اینکه رویکرد ما در انتصاب مدیران نیز مدیران جوان است، عنوان کرد: تلاشمان بر این است تا جایی که می‌توانیم از ظرفیت جوانان در حوزه مدیریتی استفاده می‌کنیم؛ بازه سنی مدیریتی شهرستان قوچان از ۲۷ سال تا ۴۹ سال است و متوسط سن بخشداران و معاونین و بنده در سطح شهرستان ۴۰ سال است.

  • نویسنده : 9402134