مدیریت نگارخانه روند گفت: بیشتر هدفمان این بود که اگر کسی در سطح شهر مشهد قصد خرید آثاری را داشته باشد، بداند جایی هست که می تواند هر روز مراجعه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمد عباس زاده مدیریت گالری روند در حاشیه افتتاح نمایشگاه  بلند مدت فروش آثار نگارخانه روند بیان کرد: ما در طی این مدتی که فعالیت داشتیم به این نتیجه رسیدیم که شاید در شهر مشهد به فضایی احتیاج باشد که آثار هنرمندان تقریبا به شکل دائمی و یا حداقل نمایشگاه بلند مدت در معرض دید عموم قرار بگیرد و فضا هر روز قابل دسترس باشد.

وی بیان کرد: بر اساس این تصمصیم یکی از سالن های نگارخانه را به آثاری از هنرمندانی که با آنها در ارتباط بودیم اختصاص دادیم. شکل نصب این آثار با سایر نمایشگاه ها متفاوت است و به صورت موزاییکی است تا تعداد آثار بیشتری جا شود.

عباس زاده افزود: آثار خیلی متنوع هستند، دارای سایزهای مختلف، تکنیک های مختلف و حتی زمینه کاری متفاوتی هم داریم ، مثلا هم عکس داریم، هم نقاشی، هم مجسمه و هم زیورآلات. بیشتر هدفمان این بود که اگر کسی در سطح شهر مشهد هست و قصد خرید آثاری را داشته باشد، بداند جایی هست که می تواند هر روز مراجعه کند و آثار هنرمندان ایران و بیشتر مشهد و خراسان را ببیند و خریداری کند. بعضی از این آثار در همین نگارخانه به نمایش در آمده بودند اما کارهای جدیدی هم بین آثار وجود دارد.

وی درباره قیمت گذاری آثار بیان کرد: در قیمت گذاری آثار هنری خیلی فاکتورهای متنوعی وجود دارد. اول از همه شاید نظر خود هنرمند، البته عرضه و تقاضا هم به همان اندازه مهم است، این که چقدر کار شبیه آن در بازار موجود باشد و چه میزان تقاضا در کل برای آثار هنری وجود داشته باشد و چقدر تقاضا برای آن سبک خاص هست بسیار تاثثیر دارد. ابعاد و سبک کار هم اثر گذار هستند.

مدیریت نگارخانه روند در ادامه افزود: البته این که هنرمند قبل از این کارهایش را به چه قیمتی فروخته است ، در قیمت گذاری آثار بعدیش تاثیر به سزایی دارد.

وی در پایان بیان کرد : چون ما تازه این کار را شروع کردیم و خیلی تجربه نداریم  ، احتمالا یک فصل ،  این آثار در نمایشگاه حضور داشته باشند، اگر اثری خریده بشود همانجا تحویل خریدار می دهیم که این خودش یکی از تفاوت هایی است که با نمایشگاه های عادی دارد که آثار خریداری شده در پایان نمایشگاه تحویل داده می شوند.

  • نویسنده : 9602218