علی صمیمی گفت: با توجه به بارندگی‌های شدید پیش رو تاکنون 700 کیسه شن برای جلوگیری از ورود آب به منازل مسکونی آماده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ علی صمیمی معاون خدمات شهری کاشمر در شورای مدیریت بحران با بیان اینکه در بارندگی های قبل مشکل خاصی در شهر نداشتیم، افزود: با توجه به کانال های زیرزمینی که در چند سال اخیر احداث شده به خصوص در جنوب شهر مشکل جمع آوری آبهای سطحی تقریبا حل شده است.

وی بیان کرد: از میدان سید مرتضی تا میدان فیض آباد ۷۵ متر شیب داریم اما از شرق به غرب اگر ایست آبی‌هایی داریم چون فاقد شیب هستند که در این خصوص کانال هایی احداث و بسیاری از مشکلات رفع شده است.

صمیمی با اشاره به اینکه برخی کانال های جمع آوری آب‌های سطحی دیگر در دست احداث است، ادامه داد: برای بارندگی‌های پیش رو شش دستگاه موتور پمپ مورد نیاز علاوه بر امکانات موجود خریداری شده است.

وی با اعلام اینکه اکنون دایره خدمات موتوری در آماده باش کامل هستند، گفت: برای بارندگی ها ۷۰۰ کیسه شن برای جلوگیری از ورود آب به منازل مسکونی آمده شده است.

معاون خدمات شهری کاشمر افزود: هر چند در بارندگی اخیر دو بند پر شده و وضعیت خطرناک بود و سعی می شد تلاش شود آب به داخل بند نرود اما سیلاب به حدی بود که ۴ دستگاه لودر نمی توانستند مسیر را مسدود کنند که باید اقدامات لازم برای بارندگی‌های امروز و فردا صورت گیرد.

در این جلسه مدیریت آبفای شهری کاشمر گفت: با توجه به خشک سالی های چند سال اخیر نگاه به وضعیت بحرانی کم رنگ تر شده که اکنون خسارت های آن را شاهد هستیم.

علیرضا عباسی در خصوص وضعیت بند دره گور افزود: بندهای بالا دست پر شدند و خاصیت بازدارندگی و نگهدارندگی آب را ندارند.

وی عنوان کرد: در خصوص بند خشرود وضعیت بسیار خطرناکی دارد به طوریکه به حداکثر میزان آبگیری رسیده است.

عباسی بیان کرد: با حجم آبی که پشت این بند است اگر رها سازی صورت بگیرد بند های دیکر کارآیی نخواهند داشت.

وی همچنین افزود: خاصیت گل موجود در بندها به گونه ای است که چسبندگی دارد و اگر کسی در آن بیفتد خارج شدنش بسیار سخت خواهد بود لذا از شهروندان درخواست داریم به اطراف مسیل ها و بندها نروند.

 

  • منبع خبر : پوششی