علی اصغرزاده گفت: پیش بینی می‌شود طی دو روز آینده 35 تا 50 میلیمتر بارش داشته باشیم که در منطقه کوهسرخ به دلیل کوهستانی بودن حجم بارش‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛  علی اصغرزاده رئیس اداره هواشناسی کاشمر در شورای مدیریت بحران افزود: با توجه به مدل‌ها و نقشه‌های پیش بینی شده از عصر امروز شنبه ورود سامانه بارشی ناپایداری را خواهیم داشت که تقویت آن نیز و هسته اصلی بارش از بعدازظهر یک شنبه آغاز و تا دوشنبه و احتمالا سه شنبه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پیش بنیی می‌شود ۳۵ تا ۵۰ میلیمتر بارش داشته باشیم که در منطقه کوهسرخ به دلیل کوهستانی بودن حجم بارش‌ها نیز بیشتر خواهد بود، افزود: حداکثر ۸ درجه و حداقل ۵ درجه افت دما خواهیم داشت همچنین در این چند روز پیش رو در شب ۷ تا ۸ درجه کاهش دما و افزایش دما نیز تا ۱۷ درجه خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر ادامه داد: از ابتدای سال زراعی ۲۲۶٫۳ میلیمتر حجم بارش تجمعی بوده که به  ثبت رسیده و اکنون ایستگاه کاشمر در بین ۲۰ ایستگاه استان رتبه بیستم بارش‌ را به خود اختصاص داده است.

وی در همین خصوص عنوان کرد: در مقایسه با سال زراعی گذشته ۱۶۶٫۷ میلیمتر معادل ۲۸۰ درصد افزایش بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌ایم.

اصغرزاده افزود: از ابتدای فروردین‌ماه امسال ۵۸ میلیمتر ثبت بارندگی در ایستگاه کاشمر داشته‌ایم که سال قبل نسبت به همین مدت ۳۶ میلیمتر بوده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ایستگاه کوهسرخ نیز با ۳۰۹٫۳ میلیمتر رتبه دوم حجم بارش تجمعی در استان بعد از قوچان را به خود اختصاص داده است.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر در خصوص میانگین وضعیت بارش نسبت به تراز بارش استان گفت: در حال حاضر متوسط بارش استان ۲۲۹ میلیمتر گزارش شده که براین اساس بارش ایستگاه کوهسرخ ۸۰ میلیمتر از تراز میانگین استان بیشتر است.

وی عنوان کرد: از نظر وضعیت دمایی از ابتدای سال زراعی متوسط دما در شهرستان کاشمر حدود ۱۱٫۳ درجه و سال زراعی قبل در مدت مشابه ۱۳٫۱ درجه بوده که سال زراعی امسال به نسبت مدت مشابه قبل حدود ۲ درجه سردتر بوده است.

  • منبع خبر : پوششی