مجید کاریزنویی گفت: با توجه به نفوذ باران در داخل لایه ها هر لحظه امکان ریزش کوه در گردنه چلپو وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ مجید کاریزنویی بخشدار کوهسرخ در شورای مدیریت بحران با بیان اینکه گردنه چلپو بسیار مستعد ریزش است، اظهار کرد: در حال حاضر نگران بند خشرود هستیم.

وی بیان کرد: با توجه به لوله‌ای که در بند خشرود مسیر خروجی آب بوده اما به دلیل مسدود شدن آن و نداشتن خروجی نگران این بند هستیم.

کاریزنویی اظهار کرد: تا ده برابر مقداری که اکنون از این لوله خارج می‌شود باید خروجی آب داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر برای تخلیه آب نیم متر ارتفاع بند را پائین تر آورده‌ایم تا آب به پشت بند دوم بیاید البته هنوز این بند هم سه چهارم دیگر جای دارد تا به سرریز برسد.

بخشدار کوهسرخ اظهار کرد: بعد از بند دوم آب وارد باغ‌هایی می‌شود که در ضلع جنوب و غرب ریوش قرار دارد.

وی با بیان اینکه برخی باغ ها به حریم رودخانه بسیار تجاوز کرده‌اند، بیان کرد: در منطقه کوهسرخ و بافت سنتی ریوش دو رودخانه خشرود و نابای با هم تلاقی پیدا می‌کنند برخوردی خواهند داشت.

کاریزنویی با اشاره به اینکه چند منزل مسکونی در کنار و روبروی رودخانه قرار دارد که احتمال ریزش و تخریب آنها به طور جد وجود دارد، عنوان کرد: به تمامی دهیاران آماده باش داده شده و امکانات اولیه همه در آماده باش هستند.

وی افزود: با توجه به نفوذ باران در داخل لایه ها هر لحظه امکان ریزش کوه در گردنه چلپو وجود دارد.

تخریب برخی زیرساخت‌ها و فضای سبز شهر ریوش

در ادامه شهردار شهر ریوش گفت: شرایط توپوگرافی ریوش به نحوی بوده که شیب شهر به سمت دو رودخانه کال علی‌آباد و رودخانه نابای است.

رضا کاردانی افزود: به جز چهار معبر قدیمی که بن بست هستند و در آنها آبگرفتگی داریم در سطح شهر آبگرفتگی دیگری نداریم.

وی با اشاره به اینکه برخی زیرساخت‌ها و فضای سبز در بارش‌های قبلی تخریب شده اند، بیان کرد: چهار کیلومتر از رودخانه نابای از مسیر روستای کوشه‌نما در داخل حریم شهر و یک کیلومتر در داخل محدوده شهر قرار دارد، بیان کرد: در یک کیلومتری که در داخل محدوده شهر قرار دارد از قدیم ۵۰ واحد مسکونی در حریم رودخانه ساخته شده‌اند.

شهردار ریوش با اعلام اینکه برای این ۵۰ واحد باید تمهیدات لازم اندیشیده شود تا در سیلاب با مشکلی مواجه نشوند، گفت: اکنون تمامی نیروها و ماشین آلات در آماده باش کامل هستند.

  • منبع خبر : پوششی