احمد رضاپور افزود: با توجه به اینکه 50 مسکونی در شهر ریوش در بافت قدیم و در مسیل سیلاب بنا شده آماده تخلیه افراد و حتی وسایل و اثاثیه را داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ احمد رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر در شورای مدیریت بحران افزود:  اگر در سیلاب‌های اخیر طرح‌های آبخوانداری نبود خسارت بسیار سنگین مالی و جانی متوجه کاشمر بود.

وی با بیان اینکه حجم آبی که در  پشت بند کاشمر برآورد می شد سه برابر حجم آبی بود که در رودخانه کوهسرخ جریان داشت، اظهار کرد: اگر دایک شهرک صنعتی تخریب شود کارخانه کاشی و پمپ بنزین در محور کاشمر به شادمهر تهدید می شود و حادثه ناگواری را به جای خواهد گذاشت.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر با اشاره به اینکه برخی دکل‌های فشار قوی روی یکی از بندها احداث شده که یکی از ستونهای آنها کج شده بود، در خصوص وضعیت بخش کوهسرخ گفت: با توجه به اینکه  ۵۰ واحد در شهر ریوش در بافت قدیم و در محدوده خطر وجود دارد باید آمادگی تخلیه افراد و حتی وسایل و اثاثیه را داشته باشیم.

وی در همین خصوص افزود: آمادگی اسکان را در محل سالن های ورزشی، مساجد و تکایا داریم.

آمادگی ۱۹ مدرسه برای اسکان اضطراری

در ادامه مدیر آموزش و پرورش گفت: در سیلاب های اخیر به دلیل خسارت هایی که بر جاده روستای گندم‎بر وارد شده به همین خاطر دسترسی به روستا و مدرسه را با مشکلاتی مواجه کرده است.

علی طاهریان با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل نامناسب بودن جاده همکاران با سختی به مدرسه روستا مراجعه می کنند، اظهار کرد: اگر مجدد سیلی بیاید جاده روستا در خطر است.

وی عنوان کرد: در خصوص اسکان اضطراری به جز مدارس ستاد اسکان که ۴ مدرسه هستند ۱۵ مدرسه دیگر برای اسکان اضطراری آماده شده‌اند.

خسارت ۴۸۰ میلیون تومانی به مددجویان بهزیستی

در ادامه رئیس بهزیستی کاشمر خسارت ۴۸۰ میلیون تومانی که بر اثر سیلاب به واحدهای مددجویان تحت پوشش این سازمان در این شهرستان وارد شد خبر داد.

اعظم حسن‌زاده افزود: بخشی از خسارت‌ها از محل اعتبارات ناشی از سیلاب از سوی استان تامین شده و باقی دیگر باید برای رفع مشکلات اقداماتی را انجام داد.

 

  • منبع خبر : پوششی