محمد علی نبی پورگفت: استقامت، پایداری و تامل شما جانبازان الگویی برای همه اقشار جامعه است و باید این استقامت و ایستادگی به الگویی در جامعه تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمد علی نبی پور در گردهمایی جانبازان شهرستان کاشمر که در محل سالن همایش های فرهنگیان برگزار شد، با بیان اینکه جانبازان با خداوند متعال معامله کردند نه برای به دست آوردن مال و ثروت اندوزی، افزود: به رغم اینکه هر سلول بدن انسان ارزشمند است اما جانبازان برای دفاع از این کشور ایثارگری کردند و جان خود را تقدیم کردند.
وی با اشاره به اینکه هرچند برخی در کشور خدمت های حداقلی که به جانبازان داده می شود را بسیار بزرگ جلوه می دهند اما اصلا با آنچه برای دفاع از کشور اهداء کردند قابل مقایسه نیست، عنوان کرد: وقتی خدمت خانواده شهدا و ایثارگران می رسیم این افراد با روی باز از ما پذیرایی می کنند در صورتیکه معتقدم جز زحمت و برخی مواقع زخم و زبان برای آنها چیز دیگری ندارد.
فرماندار کاشمر با اعلام اینکه افرادی در این جامعه هستند که می گویند با رفتن فرماندار و برخی مسئولان دیگر به خانه جانبازان و شهدا کادوهای بسیاری به این افراد داده می شود در صورتیکه جز زحمت هیچ چیز دیگری نداریم، افزود: اینکه این تصور در جامعه وجود دارد بر می گردد به تبلیغات اشتباهی که انجام شده است.
وی با تاکید براینکه باید این تصور را تغییر دهیم، بیان کرد: در تمام دنیا حتی آنهایی که با فرهنگ ایثارگری و شهادت مانوس نیستند اما عزیزانشان برای وطنشان جنگیدند و برای ارزش هایی که خود آنها دارند بسیار احترام قائل هستند.
نبی پور بیان کرد: اگر امتیاز و احترامی برای خانواده ایثارگران در نظر می گیریم حداقل کاری است که یک نظام می تواند برای این افراد انجام دهد.
وی مشکلات جانبازان را کم ندانست و گفت: زمانی درد را می توان درک کرد که خود به آن درد دچار شویم به همین خاطر نمی توان گفت که جانبازان را درک می کنیم.
فرماندار کاشمر اظهار کرد: هرچند تلاش های بسیاری صورت گرفته اما هنوز کار قابل توجه ای انجام نشده است و به نتایجی که باید نرسیده ایم و شرمنده شما عزیزان هستیم.
وی بیان کرد: برای رفع مشکلات درمان جانبازان توسط مسئولان مربوطه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری هایی در دست انجام است.
نبی پور گفت: به رغم اینکه مشکلات کشور امروزه بسیار زیاد است اما همه کمبودها و محدودیت ها را در جریان هستیم و برای رفع آنها تلاش می کنیم.
وی با اشاره به اینکه وقتی دشمنان چند سال قبل سپاه را تحریم می کنند و مجدد در لیست تروریست قرار می دهند تلاش می کنند به نوعی کشور را به زانو درآورند، افزود: جانبازان با استقامت و ایستادگی خود به همه ما درس دادند و ما نیز در پای این نظام و انقلاب خواهیم ایستاد.
فرماندار کاشمر با اعلام اینکه استقامت، پایداری و تامل جانبازان الگویی برای همه اقشار جامعه است، عنوان کرد:باید این استقامت و ایستادگی به الگویی در جامعه تبدیل شود.

وی افزود: تلاش می شود در نشست های تخصصی تر مشکلات جانبازان و ایثارگران را بتوانیم پیگیری کنیم.

  • منبع خبر : پوششی