رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کاشمر گفت: تاکنون برای 100 درصد روستاهای شهرستان طرح هادی تهیه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمود واحدیان در دیدار کارکنان این اداره به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فرماندار این شهرستان افزود: در راستای حفظ فضای کالبدی روستاها و بالا بردن سطح ماندگاری روستائیان و با هدف ايجاد زمينه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرايط فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي روستاها مطالعات و تهیه طرح هادی روستائی به عنوان یک اولویت در دستور کار بوده است.

وی با اشاره به اینکه با همکاری روستائیان ودهیاران تاکنون برای ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان طرح هادی تهیه و برای ۱۷ روستا نیز طرح هادی آن براساس تغییرات جمعیتی و نیازهای روستائیان بازنگری شده است، اظهار کرد: تاکنون برای اجرای طرح هادی در ۲۲ روستای شهرستان که ۴۱ درصد روستاها را شامل می‌شود ۷۶میلیارد ریال  هزینه شده است.

واحدیان همچنین افزود: در راستای آسفالت معابر روستایی از محل قیر رایگان بنیاد مسکن و از محل اعتبارات ملی بنیاد مسکن و مشارکت دهیاریها ۱۵۷۵ تن قیر با ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان مصرف شده و از این محل معابر ۱۵ روستا در بخش مرکزی و کوهسرخ به مساحت ۲۲۷ هزار متر مربع نیز آسفالت شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به بافت فرسوده روستائی و زلزله خیز بودن منطقه و تاکیدات شورای مدیریت بحران تاکنون برای بهسازی مسکن روستائی در شهرستان  از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی مسکن روستائی ۵۰۷۰ وام مسکن روستائی با اعتبار بالغ بر ۴۳۱ میلیارد ریال پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کاشمر افزود: تاکنون برای روستاهای شهرستان و شهر ریوش ۶۷۸۵ سند مالکیت صادر شده است.

  • منبع خبر : پوششی