فرماندار کاشمر گفت: بهسازی مسکن روستایی ازمحل اعتبارات و تسهیلات بنیاد مسکن بویژه در بخش کوهسرخ با جدیت بیشتری با مشارکت دهیاران و روستائیان پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمد علی نبی پور ظهر امروز در دیدار کارکنان بنیاد مسکن شهرستان به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با وی اظهار کرد: یکی از درخواست‌ها و مطالبات روستائیان بازنگری و تجدید نظر طرح‌های هادی است.

وی با بیان اینکه در راستای ماندگاری روستائیان باید حفظ فضای کالبدی روستاها مورد توجه واقع گیرد، افزود: هدايت وضعيت فيزيكي روستا و ايجاد تسهيلات لازم برای بهبود مسكن روستائيان و خدمات محيط‌ ‌زيستي و عمومي از اهداف اجرای طرح‌های هادی روستائی است.

فرماندار کاشمر بیان کرد: با توجه به اینکه در بخش مرکزی و کوهسرخ برخی روستاها به دلیل نزدیکی به مرکز بخش و شهر جاذب جمعیت هستند به همین خاطر دراین روستاها ساخت و ساز در خارج محدوده طرح هادی انجام شده و خدمات‌رسانی برای ادارات آب، برق، گاز ومخابرات را با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه باتوجه به درخواست‌های مکرر مردم برای تعیین تکلیف این مناطق و رفع مشکلات بازنگری طرح‌های هادی روستائی باید در اولویت کاری بنیاد مسکن شهرستان قرار گیرد، اظهار کرد: سال جدید در حوزه توسعه روستایی باید بیشتر تلاش کرد و حفظ فضای کالبدی روستاها در راستای ماندگاری روستائیان باید مورد توجه قرار گیرد.

نبی پور همچنین با اشاره به واقع شدن شهرستان برروی گسل زلزله دورنه دومین گسل بزرگ کشور و حادثه خیز بودن این منطقه، گفت: بافت فرسوده روستاها از موضوعات نگران کننده‌ای است که باید بهسازی مسکن روستایی ازمحل اعتبارات و تسهیلات بنیاد مسکن بویژه در بخش کوهسرخ با جدیت بیشتری با مشارکت دهیاران و روستائیان پیگیری شود.

وی بیان کرد: روستاهایی که دارای بافت فرسوده و بیشتر در معرض آسیب حوادث طبیعی قراردارند باید بصورت ویژه شناسایی شوند.

 

  • منبع خبر : پوششی