فرماندار کاشمر خبر سقوط بالگرد در یکی از روستاهای این شهرستان را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمد علی  نبی پور در گفت و گویی اظهار کرد: عصر چهارشنبه و در ساعت ۱۷٫۳۰ گزارشی از روستای اوندر منطقه تکاب مبنی بر سقوط یک فروند بالگرد در منطقه اعلام گردید.

وی بیان کرد: بلافاصله در همان لحظات اولیه پس از دریافت خبر با مسئولان استان هماهنگی‌های لازم به عمل آمد و اطلاع رسانی صورت گرفت که پس از بررسی پروازهای صورت گرفته اعلام گردید در این منطقه پروازی انجام نشده است.

فرماندار کاشمر گفت: تنها پرواز انجام شده مربوط به بالگرد پلیس بوده که در نیشابور انجام شده و به سلامت و بدون هیچ گونه مشکلی نیز به زمین نشسته است.

وی عنوان کرد: همزمان که با استان هماهنگی به عمل آمد نیروهای امدادی شهرستان از جمله هلال احمر و همچنین نیروی انتظامی بلافاصله به منطقه اعزام شدند که پس از بررسی‌های صورت گرفته و پایش دقیق منطقه هیچ آثاری مشاهده نگردید.

نبی پور افزود: براساس آنچه از سوی شورای روستا اعلام شده صدای پرواز در منطقه شنیده شده بود البته با توجه به اینکه از قبل در محل اعلام شده کوه ‌نوشته‌هایی بوده و از سویی هوای منطقه ابری، گرد و خاک و مه آلوده بوده پیش بینی می‌شود خطای دید نیز صورت گرفته باشد.

وی با اشاره به اینکه براساس بررسی‌های صورت گرفته هیچ گونه اتفاقی در منطقه روی نداده و گروه امداد نیز برگشته‌اند، از شهروندان خواست به شایعاتی که در فضای مجازی پخش می‌شود توجه نکرده و اخبار را از منابع معتبر و موثق تهیه کنند.

فرماندار کاشمر افزود: متاسفانه برخی در فضای مجازی در تلاش برای شایع پراکنی هستند و با توجه به بحرانهای اتفاق افتاده اخیر در کشور می‌خواهند از وضعیت موجود سوء استفاده کنند به همین خاطر از شهروندان درخواست داریم به این اخبار توجه نکنند و از پخش این گونه شایعات به جد پرهیز کنند.

 

 

  • منبع خبر : تولیدی