جشن امضاي كتاب "يادت باشد" خاطرات همسر شهيد مدافع حرم، حميد سياهكالي مرادي برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس خوانش و جشن امضای کتاب یادت باشد با حضور همسر شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی، فرزانه سیاهکالی،گروه کتاب‌خوانی نوجوانان سطح شهر و مسئولین انجمن دبیرستان‌های مشهد و علاقه‌مندان امشب در فروشگاه به نشر برگزار شد.

در این مراسم همسر شهید با اشاره به خصوصیات اخلاقی و ویژگی‌های برجسته شهید سیاهکالی گفت: حسن کلام، حسن رفتار و پشتیبان ولایت‌فقیه بودند و یکی از خصوصیات بارز شهید احترام ویژه که به والدین داشتن و همیشه سرلوحه زندگی خود قرار می‌دادند و همیشه سعی داشتن بامحبت رفتار کنند.

فرزانه سیاهکالی بیان کرد: هر انسانی طالب سعادت است و چه سعادتی بالاتر از شهادت می‌تواند باشد، شهید سیاهکالی نیز آرزوی شهادت را داشتند.

وی با اشاره به یکی از خاطرات زیبا از شهید ادامه داد: شهید سیاهکالی حافظ پنج جز قرآن کریم بودند و هر شب یک صفحه از قرآن کریم با ترجمه قرائت می‌کردند و این‌یکی از خاطراتی که همیشه به یاد دارم.

همسر شهید با اشاره به آخرین لحظات دیدار خود با شهید اضافه کرد: قرار گذاشتیم جمله دوستت دارم را با جمله یادت باشد به خاطر آوریم و هر زمان تماس داشتیم از این جمله استفاده کنیم و این نشانه‌ای بین من و شهید بود.

فرزانه سیاهکالی بیان کرد: قبل از اعزام به سوریه قرار شد از اعضای خانواده فردی را معرفی کنیم تا خبر شهادت را به من راحت‌تر بگویند و من پدرم را معرفی کردم چون اگر کسی غیر از پدرم این خبر را می‌داد، من همیشه خاطره تلخی از فرد داشتم و تنها فردی که می‌توانست خبر شهادت را بدهد پدرم بود که خبر شهادت همسرم را پدرم به من گفتند.

وی متذکر شد: همیشه در همه حال سعی داشته باشیم که شرع خدا مقدم به شرع عرف باشد و بیشتر تأثیر گزار باشیم تا تأثیرپذیر باشیم.

همسر شهید بیان کرد: من همیشه به همسرم می‌گفتم چشمانت شبیه به چشمان شهید همت است شهید می‌گفت من درجه شهید همت را ندارم تا مانند آن شهید به شهادت برسم شهادتم شبیه به بیسم چی شهید همت باشد.

گفتنی است در این مراسم علاقه‌مندان با در دست داشتن کتاب یادت باشد از همسر شهید درخواست کردند تا مطلبی را بنویسند.

در حاشیه این مراسم روابط عمومی به نشر درباره برگزاری جشن امضای کتاب یادت باشد گفت: زمانی که نوجوانان ما کتاب‌های سطح پایین و زرد را مطالعه می‌کنند با آشنایی یک نمونه کتاب خوب  می‌توان یک مصداق زیبا برای نسل نوجوان و جوان ارائه داد که مورد استقبال بسیاری در سطح نوجوان در مدارس شد.