رئیس اداره هواشناسی کاشمر گفت: شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد طی 48 ساعت گذشته در بین دیگر شهرستانها رتبه اول بارش را در استان خراسان رضوی طی 48 ساعت گذشته به خود اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ علی اصغرزاده در گفت و گویی بیان کرد: با توجه به پیش‌آگاهی‌ها و صدور اخطاریه‌هایی که از طرف هواشناسی صادر گردید به دنبال آن در ۴۸ ساعت گذشته شاهد ثبت بارش قابل ملاحظه‌ای در شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد بوده‌ایم.

وی افزود: حجم بارش‌ها طی ۲۴ ساعت اولیه در ایستگاه کاشمر ۱۸ میلیمتر و در ۲۴ ساعت بعد ۲۵٫۱ میلیمتر ثبت گردید که در مجموع بارشی به میزان ۴۳٫۱ میلیمتر داشتیم.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر عنوان کرد: در ایستگاه خلیل‌آباد نیز طی ۲۴ ساعت اولیه ۲۷ میلیمتر بارش و در ۲۴ ساعت بعدی ۲۳٫۵ میلیمتر ثبت شده که در مجموع در ایستگاه این شهرستان با ۵۱ میلیمتر بارش بی‌‌نظیری به ثبت رسید.

وی بارش تجمعی در ایستگاه‌های کاشمر و خلیل‌آباد از ابتدای سال زراعی را ۲۱۴ میلیمتر اعلام کرد و افزود: افزایش این میزان بارش به نسبت مدت مشابه سال گذشته که ۱۵۴ میلیمتر به ثبت رسیده در حد یک رکورد بسیار مطلوب است.

اصغرزاده عنوان کرد: اگر وضعیت بارش شهرستان را به نسبت کل استان بخواهیم مقایسه کنیم متوسط بارش در استان از اول سال زراعی تاکنون ۱۹۷٫۲ میلیمتر بوده که در شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد ۱۷ میلیمتر از متوسط استان بیشتر ثبت بارش داشته است.

وی گفت: شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد در سطح استان رتبه چهارم بارش در طول سال زراعی را تا به امروز به خود اختصاص داده‌اند و ایستگاه ریوش در بخش کوهسرخ نیز با رکورد ۲۸۰ میلیمتر پربارش‌ترین ایستگاه در سطح استان است.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر افزود: در حال حاضر طی ۴۸ ساعت گذشته کاشمر و خلیل‌آباد با ثبت بارش‌های بی‌سابقه پربارش‌ترین شهرستان‌های استان هستند.

وی بیان کرد: با توجه به نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از اواخر وقت امروز چهارشنبه کاهش ناپایداری را خواهیم داشت و در بعدازظهر امکان رگبار پراکنده نیز وجود دارد.

وی اظهار کرد: اوایل هفته آینده شروع ناپایداری‌ها از بعدازظهر یکشنبه ۱۱ فروردین‌ماه شروع و ادامه آن تا روز دوازده و سیزده فروردین‌ماه خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر در پایان به همشهریان و مسافران توصیه کرد؛ با توجه به بارش‌های متناوب و رگباری در چند روز آینده از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها جدأ خودداری کنند همچنین تلفن سامانه هوشمند هواگو ۱۳۴ کاشمر به طور شبانه روز در خدمت شهروندان خواهد بود.

  • منبع خبر : تولیدی