رئیس جمعیت هلال احمر  کاشمر، از شهروندان خواست از رفتن به تفرجگاههای شمال شهر پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ احمد رضاپور در گفت و گویی بیان کرد: با توجه به وجود رودخانه فصلی در شمال شهر کاشمر و وجود روان‌ آب‌ها و سیلاب‌ها از شهروندان و به خصوص مسافران درخواست داریم در این مدت از رفتن به تفرجگاههای شمال شهر کاشمر به خصوص حاشیه رودخانه‌ها جدأ خودداری کنند.

وی عنوان کرد: شهروندان نباید به این فکر باشند که چون زمین خشک است مشکلی نیست در صورتیکه سیلاب های ناگهانی اجازه تصمیم گیری سریع را نخواهند داد و امکان گرفتار شدن فرد و یا خانواده در آن سیلاب بسیار خواهد بود.

رضاپور با اعلام اینکه اگر سطح آب به ۳۰ سانتیمتر لاستیک برسد خطر شناور شدن و اگر به ۶۰ سانتیمتر خودرو برسد امکان واژگونی وسیله نقلیه وجود دارد، افزود: در چنین مواقعی اگر در جاده ها و تفرجگاه‌ها هستند حتما خودرو را ترک کرده و به بلندی‌ها پناه ببرند.

وی با بیان اینکه شهروندان در این چند روز باک خودروی خود را پر نگه داشته و اقلام زیستی همانند پتو، خوراکی، جعبه کمک‌های اولیه و دیگر ضروریات را همراه داشته باشند، ادامه داد: با توجه به هشدارهای داده شده جمعیت هلال احمر شهرستان با تمام توان در آماده باش کامل است.

رئیس جمعیت هلال احمر  کاشمر عنوان کرد: براساس آنچه به ما اعلام شده آماده مقابله احتمالی با حوادثی مثل سیل را داریم و به تمامی امدادگران و پرسنل اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه از شهروندان درخواست داریم تا ۴۸ ساعت آینده شهروندان از هرگونه سفر پرهیز کرده و از رفتن به جاده‌ها پرهیز کنند، افزود: بیشترین نگرانی که در سه شهرستان کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن وجود دارد تفرجگاه‌ها، و رودخانه و مسیل‌های فصلی شهرستان است که مردم و مسافران به این مکان‌ها می روند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستانهای کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن همچنین به کوهنوردان توصیه کرد تا ۴۸ ساعت آینده از رفتن به ارتفاعات حتی افرادی که حرفه‌ای هستند پرهیز

وی ادامه داد: از مردم درخواست داریم به اخبار موثق که از سوی رسانه‌های رسمی کشور اعلام می‌شود توجه کنند و زیاد اخباری که در فضای مجازی منتشر می‎شود را رصد نکنند چون برخی ممکن است جنبه شایعه و تشویش افکار عمومی داشته باشد.

رضاپور افزود: وقتی هشداری از سوی منابع موثق صادر می شود از مردم درخواست داریم آنها را جدی بگیرند و از فیلم گرفتن سیلاب به جد پرهیز کنند و به مکان‌های امنی که اعلام می‌شود رفته و تا پایان حادثه در آنها حضور داشته باشند.

 

  • منبع خبر : تولیدی