این عکاس تئاتر گفت: من فقط می خواستم استاندارد عکاسی تئاتر را با این نمایشگاه به وسیله این فریم ها معرفی کنم. 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ وحید امانپور قرایی در گفتگویی اختصاصی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه عکس «در جست و جوی صحنه» بیان کرد:  نزدیک به ۸ ، ۹ سال است که به واسطه عضویت در گروه تئاتر نیمکت مشهد، کار عکاسی تئاتر را انجام می دهم. من فقط می خواستم استاندارد عکاسی تئاتر را با این نمایشگاه به وسیله این فریم ها معرفی کنم.

وی بیان کرد: من بیش از ۵۰ تئاتر عکاسی کردم، چیزی نزدیک به ۱۵۰ فریم، که سعی کردم ۲۴ فریم از آن ها را در اینجا به نمایش بگذارم.  در این نمایشگاه  یک سری از تصاویر متعلق به آخرین کار عکاسی من در پاریس هستند و بسیاری از عکس ها متعلق به تئاتر «خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان فراهانی» کار یکی مانده به آخر استاد علی رفیعی است.

وی بیان کرد: سیستم من اینگونه است که من اول به دیدن کار می روم و بار بعدی برای عکاسی می رفتم.  من عکاسی خبری نمی کنم. تنها راه دیده شدن این تصاویر فرستاده آن ها برای جشنوراه های متعدد بوده است.

این عکاس تئاتر گفت:  بعد از ۸ الی ۱۰ سال کار نگاه من، نیاز داشت که در مشهد دیده شود.  تئاتر مشهد تازه دارد پا می گیرد،  الان اکثر بخش های تئاتر مشهد حرفه ای شدند، به جز عکاسی تئاتر که این بخش در تهران یک وجه عجیبی دارد.

وی بیان کرد:  ما در تهران انجمن عکاسان تئاتر داریم که در مشهد نیست و من خیلی تلاش کردم که این انجمن شکل بگیرد. کارگردان های تئاتر ما اهمیتی به عکاس تئاتر نمی دهند و به دنبال رزومه آن ها نیستند. عکاس تئاتر باید مثل یک عضو از بچه های تیم تئاتر شود. عکاس تئاتر از بدو شروع تئاتر تا به انتهای کار باید با گروه نمایشی باشد.

وحید امانپور قرایی افزود: ما خواستیم خیلی حرفه ای به عکاسی تئاتر نگاه شود. این اولین نمایشگاه انفرادی در این زمینه در مشهد است. در تهران عکاس تئاتر ، تیزر تئاتر می سازد. امیداریم در حاشیه این نمایشگاه بیان کنیم که عکاسی تئاتر وجه مهمی دارد و آن چیزی که از یک تئاتر می ماند عکاس های آن تئاتر است.

این نمایشگاه از تاریخ ۵ فروردین ماه لغایت ۱۰ فروردین ماه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ در نگارخانه رادین مشهد برپا است.

 

  • نویسنده : 9602218