خلیل الله کاظمی گفت: با همکاری و مساعدت تولیت آستان قدس رضوی 2 پارکینگ موقت در میدان فردوسی و خیابان مصلی به صورت رایگان در ایام نوروز در اختیارزائران و مجاوران قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ خلیل الله کاظمی در این خصوص افزود: طی توافقی که با آستان قدس داشته ایم مقرر شد ۲ زمین یکی واقع در میدان فردوسی مقابل آپارتمانهای مرتفع و دیگری واقع در مصلی به عنوان پارکینگ موقت بصورت رایگان دراختیار زائران و مجاوران قرار گیرد.

وی افزود: همچنین ۶ پارکینگ نیز در خیابان دانش، نخریسی، زمین های خالی اطراف حرم مطهر و پارکینگ های شهرداری مشهد درمیدان شهدا با ظرفیت ۸ هزار خودرو برای استفاده شهروندان آماده شده است که استفاده ازاین شش پارکینگ رایگان نیست.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر تعدادی از خطوط منتهی به حرم مطهر که روزانه بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر را جابجا می کنند از ۲۹ اسفند تا ۴ فروردین ماه بصورت رایگان خدمات رسانی می کنند اظهارکرد: بر این اساس خط یک بی آرتی ،خط ۳ بی آرتی خط ۱۲ وخط ۵۰ زائران و مجاوران را به مدت ۵ روز رایگان جابجا خواهند کرد.

کاظمی تصریح کرد: در ایام نوروز بگونه ای برنامه ریزی شده تا اتوبوس های این خطوط مقابل پارکینگ های مصلی ، میدان فردوسی و.. ایستگاه داشته باشند تا زائران و مجاوران خودروهای شخصی خود را رایگان پارک و با استفاده از اتوبوس به حرم مطهر مشرف شوند.

معاون حمل ونقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد با تشکر از همکاری قائم مقام آستان قدس رضوی بابت در اختیار گذاشتن زمین برای ایجاد پارکینگ موقت گفت: طی تفاهمی با آستان قدس برای جابجایی زائرانی که در اقامتگاه های زائر شهر رضوی حضور دارند از منطقه طرق به حرم مطهر اتوبوس رایگان درنظر گرفته شده است.

وی افزود : همچنین برای جابجایی زائرانی که در بوستان زائر پذیر غدیر اقامت می کنند به حرم مطهر نیز تعدادی اتوبوس در نظر گرفته شده است که بصورت رایگان خدمات رسانی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: هدف از اختصاص پارکینگ و اتوبوس رایگان از سوی شهرداری و آستان قدس در ایام نوروز برای خدمات رسانی به زائران ومجاوران کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر است.

کاظمی به بازگشایی رینگ های برگشت ورودی های حرم مطهر از دوم فروردین ۹۸ اشاره کرده و ادامه داد: با همکاری آستان قدس رضوی از روز دوم فروردین ماه رینگ های برگشت ورودی های حرم مطهر که از ابتدای سال جاری مسدود شده بود به روی اتوبوس ها و تاکسی ها بازگشایی خواهد شد.

معاون حمل ونقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد گفت: با توجه به حضور زائران و مجاوران هنگام سال تحویل درحرم مطهر خطوط یک و ۲ قطار شهری به همراه ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی از صبح ۲۹ اسفند تا ۳ بامداد اول فروردین ۹۸سرویس دهی خواهند کرد.

وی به سخنرانی مقام معظم رهبری در روز اول فروردین در حرم مطهر اشاره کرد و افزود: بر همین اساس و برای رفاه حال شهروندان وزائران خطوط اتوبوسرانی در مسیرهای منتهی به حرم مطهر تقویت و سر فاصله زمانی رسیدن قطارها در خط یک و دو قطارشهری به ایستگاه ها به ۴ دقیقه کاهش خواهد یافت.