مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال بیش از 100 پروژه دانشگاهی ملی داریم که بسیاری به مرحله بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ جمشید اسماعیلی در حاشیه سفر خود به کاشمر و در بازدید از مرکز آموزش عالی کاشمر افزود: در این سفر مشکلات مرکز آموزش عالی کاشمر و کمک‌هایی که می‌توانیم داشته باشیم مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مرکز آموزش عالی کاشمر در مسیر سند آمایش آموزش عالی حرکت می‌کنند و این برای ما یک تحرک ایجاد می‌کند، عنوان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مسیر عزم خود را جزم کرده که کمک دانشگاه‌ها باشد.

مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد ادامه داد: امروز با توجه به حضور خیرین و حضور تمامی مسئولان برای انجام طرح‌های عمرانی شرایط در کاشمر مهیا است.

اسماعیلی گفت: اگر ۵۰ درصد پروژه‌های دانشگاه‌ها از محل خیرین، درآمدهای اختصاص و یا سایر منابع تامین شود دولت تعهد می‌کند در زمینه فضاهای آموزشی، خوابگاه‌ها، آزمایشگاه کمک کند.

وی با اشاره به اینکه به مرکز آموزش عالی کاشمر قول می‌دهیم اگر چنین فضاهایی را داشته باشند بیشتر از آنچه به سایر دانشگاه‌ها کمک کرده‌ایم به این مرکز کمک کنیم، ادامه داد: امسال بیش از ۱۸۰ درخواست پروژه ۵۰ درصدی ورزشی داریم که در بیش از ۴۰ پروژه کمک‌هایی را داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: پروژه‌هایی در ساخت مسجد، خوابگاه، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی داریم که هر ساله برای ۳۰ تا ۴۰ مورد کمک‌هایی را می‌کنیم.

اسماعیلی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد این پروژه‌ها بیش از ۲۰۰ مورد هستند که در دانشگاه‌ها در حال اتمام هستند.

وی با بیان اینکه پروژه‌های ملی هم بسیار داریم که دولت براساس توانی که دارد فعال می‌کند، افزود: امسال بیش از ۱۰۰ پروژه دانشگاهی ملی داریم که به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: اکنون حدود ۷۲ بنیاد خیرین در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور فعال هستند.

  • منبع خبر : تولیدی