معاون مقطع متوسطه آموزش و پرورش کاشمر  گفت: آزمون نهایی خردادماه سال آینده برای دانش آموزان بسیار حساس و سرنوشت ساز است و معدلشان تاثیر بسیاری در  کنکور دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ عزت الله طاهریان در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: در راستای عدالت آموزشی که بخشی از شعار آموزش و پرورش است همه ساله در ایام نوروز مراکزی برای مطالعه دانش آموزان در نظر گرفته می‌شود تا مشکلی برای مطالعه آنها پیش نیاید.

وی افزود: در این راستا امسال چند پایگاه برای دختران و پسران به خصوص دانش آموزان پایه دوازدهم در نظر گرفته شده است.

معاون مقطع متوسطه آموزش و پرورش کاشمر  عنوان کرد: اولین خروجی آموزش و پرورش در نظام۳-۳-۶ امسال است که دانش آموزان پایه دوازدهم از آموزش و پرورش جدا شده و وارد عرصه آموزش عالی می شوند.

وی بیان کرد: به خاطر حساسیتی که امسال دانش آموزان پایه دوازدهم دارند و آسیب هایی که از مقطع ابتدایی تاکنون به این افراد به دلیل برنامه های ضرب العجلی که اجرا شده و تعویض نظام آموزشی وارد شده تلاش می شود هر خدمتی که بتوانیم به دانش آموزان ارائه دهیم.

طاهریان اظهار کرد: پایه دوازدهم امسال برای اولین بار در خردادماه امتحان نهایی را تجربه خواهند کرد که معدل‌شان بین ۱۰۰ تا ۳۰ درصد در کنکور موثر است.

وی بیان کرد: آزمون نهایی خردادماه برای دانش آموزان بسیار حساس و سرنوشت ساز است و معدلشان تاثیر بسیاری در  کنکور دارد.

معاون مقطع متوسطه آموزش و پرورش کاشمر  با بیان اینکه برای مطالعه پسران دو پایگاه و برای دختران سه پایگاه ارائه خدمات خواهند داشت، گفت: با توجه به اینکه سال گذشته به ۲۶۰ نفر خدمات ارائه شد پیش بینی می شود امسال نیز به همین میزان ثبت نام داشته باشیم.

وی اظهار کرد: ساعت کار قرائت‌خانه طی مدت ۱۶ روز در فروردین ماه از ساعت ۷٫۳۰ صبح تا ۱۳ و عصر از ۱۶ تا ۲۲٫۳۰ خواهد بود.

طاهریان همچنین پیشنهاد داد: با توجه به اینکه هنرستانهای شهرستان از توانایی های خاصی برخوردار هستند و ارتباطی با اشتغال و بخش صنعت ندارند درخواست داریم یکی از جلسات کمیته اشتغال شهرستان در یکی از هنرستانها برگزار شود.

در ادامه معاون پرورشی آموزش و پرورش کاشمر  گفت: به عنوان متولی امر تربینی این برخلاف رسالت است که یک کانون را برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در اختیار قرار دهم تا فضای آموزشی دیگری ایجاد شود.

حسن رمضانی افزود: احساس می شود آموزش به مسائل تربیتی اولویت داده می شود در صورتیکه می توان فضای آموزشی دیگری را اختصاص داد.

وی عنوان کرد: من مخالف این اقدام هستم و موظف هستم این مخالفت را به صراحت اعلام کنم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش کاشمر  همچنین در خصوص اعتکاف علمی اظهار کرد: اکنون ۸۰ درصد ظرفیت دانشگاهها صرفا با سوابق تحصیلی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و برای ۱۵ تا ۲۰ درصد با یکدیگر رقابت می کنند.

وی افزود: باید به گونه ای مدیریت شود که بخشی از تعطیلات را دانش آموزان استرس نداشته باشند دانش آموزی که نزدیک به کنکور است بخواهیم در تعطیلات هم برایشان استرس ایحاد کنیم و کاری کنیم فقط درس بخوانند صحیح نیست و باید فکرشان آزاد باشد.

 

  • منبع خبر : پوششی