فرماندار کاشمر گفت: با افرادی که بخواهند اقدام به برگزاری اعتکاف علمی به صورت مختلط کنند به جد برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمدعلی نبی پور در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به اینکه گزارش شده در سالهای گذشته برخی افراد غیر مسئول اقدام به برگزاری اعتکاف علمی به صورت مختلط کرده اند به جد اعلام می شود درصورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

وی تاکید کرد: به جز آموزش و پرورش کسی اجازه برگزاری اعتکاف علمی ندارد و در صورت بروز تخلف به جد برخورد می شود.

نبی پور عنوان کرد: ایراد سیستم آموزشی کشور است که رقابت علمی ایجاد کرده ایم و حتی خود وزیر، فرهنگیان و خانواده ها اعتراض دارند ولی در این گرداب همچنان داریم پیش می رویم.

وی گفت: اگر آموزش و پرورش شهرستان نخواهد انجام دهد از شهرستان های دیگر در ارائه آمار عقب خواهد افتاد به همین خاطر در این پرسه رقابت غیر واقعی و غیر منطقی همانطور که بسیاری از نهادهایی که از این رقابت دارند استفاده اقتصادی می کنند و بهره می برند ماهم دنباله رو شده ایم.

فرماندار کاشمر در ادامه در خصوص وضعیت دانشگاه فرهنگیان این شهرستان افزود: با توجه به اینکه در اکثر شهرستانها دانشگاه فرهنگیان را توسعه می دهند نباید کاشمر هم عقب بیفتد.

وی افزود: براساس آنچه اعلام شده ۱۶ دانشجو از کاشمر در دانشگاه فرهنگیان گناباد تحصیل می کنند و برخی مسائل دیگر که راه اندازی اهمیت دانشگاه فرهنگیان را در منطقه دوچندان می کند.

نبی پور اظهار کرد: هرچند مدیر آموزش و پرورش پیگیر راه اندازی این دانشگاه است اما نباید تمام انرژی فقط برای این مسئله صرف شود.

وی با اشاره به اینکه با مسئولان دانشگاه باید برای محل دانشگاه جلساتی برگزار شود تا فضایی مناسب در نظر گرفته شود، عنوان کرد: بدون شک راه اندازی دانشگاه فرهنگیان برای منطقه ارزشمند خواهد بود.

فرماندار کاشمر با اعلام اینکه باید از این فرصت ها استفاده کرد، گفت: شورای آموزش و پرورش نباید به سمتی برود که صرفا تصمیم گیر و تسهیل گر برای برخی از اتفاقاتی که در درون خود مجموعه می افتد باشد.

وی بیان کرد: می توانیم برای پیشرفت حوزه آموزش و پرورش کارهای بهتری انجام شود البته اعضاء باید فعال تر شوند و حضور مثبتی داشته باشند.

 

 

  • منبع خبر : پوششی