مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: با موافقت برای پذیرش 200 دانشجو از محل تبصره ماده 28 استخدامی‌های کشور از مهرماه  فعالیت این دانشگاه در کاشمر آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ علی طاهریان در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش از موافقت با راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان خبر داد و افزود: از یک سال قبل به دنبال ایجاد دانشگاه فرهنگیان در کاشمر بودیم که با پیگیری‌های صورت گرفته توسط فرمانداری و نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی و جلساتی که با رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور برگزار شد سرانجام موافقت‌های لازم اخذ گردید.

وی با اشاره به اینکه براساس دستور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور از ابتدای مهرماه در دانشگاه فرهنگیان کاشمر پذیرش دانشجو خواهیم داشت، عنوان کرد: با موافقت برای پذیرش ۲۰۰ دانشجو از محل تبصره ماده ۲۸ استخدامی‌های کشور از مهرماه  فعالیت این دانشگاه در کاشمر آغاز خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر بیان کرد: به رغم اینکه دانشگاههای منطقه با افت دانشجو مواجه هستند بدون شک ورود ۲۰۰ دانشجو در منطقه از منظر اقتصادی و اجتماعی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

طاهریان با اعلام اینکه با بررسی‌های انجام شده محل دانشگاه فرهنگیان کاشمر به صورت موقت در محل کانون فرهنگی تربیتی لقمان و خوابگاه آنها در محل خوابگاه قبلی نمونه ایمان در نظر گرفته شده است، گفت: به خاطر حساسیتی که در جابجایی کانونهای فرهنگی تربیتی وجود دارد فضای بهتری را به این کانون اختصاص داده‌ایم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر ادامه داد: با وضعیت مناسبی که در سال جاری فراهم آوردیم موجب شد به سمتی برویم که فعالیت‌های مهارتی دانش‌آموزان را با جذب اعتبارات و تجهیزات بیشتر تقویت کنیم.

وی در همین خصوص گفت: تلاش می‌شود نمایشگاه دائمی از دست سازه‌های دانش آموزان در هنرستانها داشته باشیم.

طاهریان با بیان اینکه سعی شده با وارد کردن دست‌سازهای دانش آموزان به بازار تولیداتشان سودآوری داشته و یا تجاری سازی کنیم، افزود: سال قبل دانش آموزان در ساخت المان های شهری مشارکت داشتند و امسال با ضریب فراوانی بیشتری در این خصوص ورود کردند.

وی اظهار کرد: در زیباسازی ادارات هنرجویان هنرستانها فعالیت بسیار خوبی دارند.

وی در پایان اظهار کرد: هرچند در خصوص دستور کار قبلی جلسه شورای آموزش و پرورش که یکی موضوع آسیب‌های اجتماعی بود آموزش و پرورش و سایر نهادها صحبت بسیاری شده و حساسیت نسبتا نسبی در بین مسئولان ادارات به وجود آمده اما کارهای عملی مناسبی انجام نشده است.

 

  • منبع خبر : پوششی