اصغرزاده گفت: بیشترین حجم بارندگی استان خراسان رضوی طی شب گذشته مربوط به ایستگاه ریوش در شهرستان کاشمر با 39.5 میلیمتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ علی‌ اصغرزاده در گفت و گویی اختصاصی با این خبرگزاری اظهار داشت: در این مدت میزان بارش‌های ثبت شده در ایستگاههای تابعه اداره هواشناسی کاشمر طی شب گذشته تا ساعت ۹ صبح امروز در ایستگاه کاشمر ۲۷٫۴ میلیمتر، ایستگاه خلیل‌آباد ۳۳ میلیمتر، ایستگاه ریوش ۳۹٫۵ میلیمتر، ایستگاه تنورچه کوهسرخ ۴۱٫۱ میلیمتر بارندگی و ۵ سانتیمتر برف، ایستگاه اکبرآباد کوهسرخ ۲۵ میلیمتر بارندگی و ۶ سانتیمتر برف، ایستگاه قوچ پلنگ ۲۸ میلیمتر و ایستگاه مهدی‌آباد ۱۵ میلمتر بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۶٫۹ میلیمتر در شهرستان کاشمر ثبت بارندگی داشته‌ایم، اظهار کرد: بیشترین حجم بارش در استان خراسان رضوی طی شب گذشته مربوط به ایستگاه ریوش در شهرستان کاشمر با ۳۹٫۵ میلیمتر بوده است.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر با اشاره به اینکه ایستگاه ریوش کوهسرخ با ثبت ۱۹۷ میلیمتر از اول سال زراعی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۵ میلیمتر افزایش بارندگی داشته‌ایم، گفت: طی ۵ سال گذشته چنین حجم بارندگی در شهرستان کاشمر نداشته‌ایم.

وی در مجموع میزان بارش‌ها از یکم مهرماه سال زراعی را ۱۶۱٫۵ میلیمتر اعلام کرد و افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۲٫۵ میلیمتر افزایش بارش داشته‌ایم.

اصغرزاده یادآور شد؛ بارندگی دیروز از ساعت ۱۸٫۳۰ شروع و تا ساعت ۱ صبح امروز ادامه داشت البته از دقایقی قبل نیز مجدد بارندگی‌ نیز آغاز شده است.

وی با اعلام اینکه تا پایان وقت امروز ناپایداری هوا و احتمالا بعدازظهر نیز بارش خواهیم داشت، اظهار کرد: فردا و پس فردا نیز کاهش بارش داریم و روز پنج شنبه نیز احتمال بارندگی‌ها در منطقه وجود دارد.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر ادامه داد: به رغم اینکه بارندگی‌ها در منابع آب به صورت بلند مدت که بخواهد جذب سفره‌های زیرزمینی شود و تقویت کند نداشته اما چون از ابتدای سال زراعی جاری بارش‌ها موثر بوده برای بخش کشاورزی خوب بوده و نیاز به برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی توسط چاه موتورها نبوده است.

وی با اعلام اینکه شاید امسال شرایط ترسالی را تجربه کنیم اما پیش بینی فصلی برای فروردین هم بارندگی‌ها در حد نرمال خواهد بود، گفت: به رغم اینکه پیش بینی می‌شود سال زراعی پربارش خوبی داشته باشیم اما برای سال‌های آتی خیلی نمی‌شود امیدوار بود.

سرعت باد در شب گذشته ۳۲ کیلومتر برساعت اعلام شده است.

 

  • منبع خبر : تولیدی