فرماندار کاشمر گفت: همزمان با تعطیلات نوروز حداقل در روستاهای بخش مرکزی و کوهسرخ با کمک مردم 15 نوروزگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمد علی نبی پور در ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر کاشمر افزود: به رغم اینکه زائران بسیاری به منطقه می‌آیند و کاشمر مقصد سفر گردیده اما متاسفانه زیرساخت ها در منطقه ضعیف است.

وی افزود: شاید یک از عواملی که نتوانستیم در کاشمر بهره لازم را از نظر اقتصادی در بحث گردشگری و سفرهای نوروزی ببریم وجود همین زیرساخت‌های ضعیف باشد.

فرماندار کاشمر بیان کرد: تلاش می کنیم ماندگاری مسافران را افزایش دهیم از سویی اگر در مناطق روستایی بخش کوهسرخ و مرکزی بر توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی تاکید داریم چون زیرساخت اقامتی شهرستان ضعیف است.

وی با بیان اینکه از اقامتگاه‌های بوم گردی استقبال خوبی شده و توانسته جایگاه خود را در بخش گردشگری پیدا کند، بر نظارت جدی و مستمر و کنترل بازار تاکید کرد و گفت: باید در ایام عید نیز نظارت ها به طور جدی تری ادامه داشته باشد تا سوء استفاده کنندگان نتوانند به نفع خود اقدام کرده و چهره شهر را مخدوش کنند.

نبی پور با اشاره به اینکه هر فردی که وارد می‌شود می‌تواند در شناساندن منطقه به دیگران سفیری برای ما باشد و موجب شود افراد بسیاری رغبت پیدا کنند به منطقه بیایند، یادآور شد؛ در نوروز امسال حداقل ۱۵ نوروزگاه در بخش مرکزی و کوهسرخ با کمک مردم برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه نوروزگاه‌ها یکی از نقاط قوتی هستند که موجب می‌شود ضمن زنده کردن سنت‌های تاریخی و مذهبی به مجموعه شهرستان و مناطق روستایی و شهری هویت دهند، اظهار کرد: اگر بخواهیم نسل جوان را با هویت تاریخی خود آشنا کنیم این رویدادسازی تاثیربسیاری خواهد داشت.

فرماندار کاشمر افزود: برگزاری مراسم نوروزگاه به همراه اجرای برنامه های فاخر، هنری و استفاده از آئین باستانی و سنتی با حفظ شاء فرهنگی و مذهبی منطقه خواهد بود.

وی عنوان کرد: باید به بهترین نحو به مسافران خدمت ارائه دهیم که دستگاههای اجرایی در این راستا باید بیش از گذشته تلاش کنند.

  • منبع خبر : پوششی