مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی گفت: زنان ما در حاشیه نبوده اند اما بنا به تشخیص خودشان دور و یا نزدیک می شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ فرشته سلجوقی مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری در اولین مجمع عمومی حزب جمعیت زنان ملسمان نواندیش گفت: زنان در  تاریخ مدنیت و بشریت خیلی خارج و دور از گود نبوده اند اما بنا به دلایلی حضورشان پررنگ تر و کم رنگ تر می شده است. جامعه زنان حضور پر رنگ خودشان را در زمان تحریم تنباکو نشان دادند. زنان ما در حاشیه نبوده اند اما بنا به تشخیص خودشان دور و یا نزدیک می شدند.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب هم کسانی که به عنوان شخصیت سیاسی بودند و یا در همین الان در صحبت هایشان اشاره داشتند که یا یک مادر و یا یک همسر روشنفکر را در کنار خودشان داشتند که به مرد آن کمک را می کرده تا به سطح جامعه بیاد و حق خواهی بکند.

سلجوقی گفت: با اینکه ما اولین مجمع قانون گذاری را در منطقه داشتیم و اولین نظام آموزش و پرورش فراگیر، اما چرا هنوز توسعه  یافته نشدیم؟ و همواره از ابتدا تا اکنون در دوره گذار مانده ایم؟ گفتند اکر کشوری سد داشته باشد توسعه یافته و پیشرفته میشود ، ما قبل از انقلاب ۹۰ سد داشتیم و الان بیش از ۶۰۰ سد که ده ها سد هم در حال ساخت هستند.

وی بیان کرد: گفتند در دانشگاه ها را باز کنید زنان بروند، زنان الان بیشتر از مردان حضور در فضای دانشگاه نداشته باشند کمتر حضور ندارند. ما ۱۸ حزب زنان در کشور داریم که بلاخره در عرصه سیاسی هم حضور دارند. اما چرا ما هنوز توسعه یافته نشدیم؟

سلجوقی گفت:  اتفاقی که در جامعه ما در حال افتادن است این است که ۷۲ درصد زنان ما بعد از ازدواج کار خود را ترک می کنند. ۸۲ درصد بعد از بچه دار شدن و بعد از زایمان علاقه ای به کار ندارند. در کجای دنیا کدام مدیر توانمندی از نیمی از ظرفیت مجموعه اش صرفه نظر می کند؟ مدیران ما اینکار را می کنند، زنان را حذف می کنند. زنان در خانه ها تکریم می شوند اما در جامعه تحذیف میشوند.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی گفت: این به خود ما زنان بر میگردد که ما در یک بازتولید جامعه جنسیت زده هستیم. اگر شما اینجا هستید حتی با وجود اینکه می دانید آینده روشنی ندارید، نشانه وجود یک مادر توانمند در خانه شما است.

وی بیان کرد: ما دو بانو در شورای شهرمان داریم که با همه شرایط سخت موجود، توانستند کاری کنند که اگر کسی وارد شهرمان شود می فهمد، که یک مادر دلسوز برای این شهر وجود دارد که خون دل هم می خورد.

سلجوقی گفت: اعتقادم این بود که دفتر زنان وظیفه روشن نگه داشتن چراغ و باز نگه داشتن در حجره را دارد. این وظیفه دفتر است که هر کسی که می آید با هر مشکلی را پذیرا باشد. به نظر من نباید در حوزه زنان تفکیک انجام دهیم.

  • نویسنده : 9602218