شهردار خلیل‌آباد گفت: به رغم اینکه امسال اعتبارات نفت و گاز به شهرستان تعلق نگرفت اما تخصیص‌ها در کمترین زمان خود هم حدود 39 درصد و آن هم به صورت اوراق بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ هادی گوهریان در بازدید فرماندار از پروژه‌های شهرداری خلیل‌آباد و کندر با اظهار تاسف از اینکه هنوز یک متر پیاده روسازی استاندارد در داخل شهر نداریم، افزود: به رغم اینکه یکی از خیابان‌های اصلی این شهر سال ۶۲ احداث شده اما به دلیل خاکی بودن همه معابر تمام اهالی از روی آسفالت تردد می‌کنند.

وی با تاکید براینکه برای رفع مشکلات خلیل‌آباد نیازمند نگاه ویژه مسئولان استانی هستیم، از بی‌بهره ماندن این شهرستان از اعتبارات نفت و گاز خبر داد.

شهردار خلیل‌آباد اظهار کرد: به رغم اینکه امسال اعتبارات نفت و گاز به شهرستان تعلق نگرفت اما تخصیص‌ها در کمترین زمان خود هم حدود ۳۹ درصد و آن هم به صورت اوراق بوده است.

وی گفت: هرچند اعتبارات توازن در بردسکن به شهرداری شهرآباد و در کاشمر به شهرداری این شهر اختصاص یافت ولی به رغم قول مسئولان به شهرداری خلیل‌آباد و کندر تعلق نگرفت.

گوهریان در ادامه به وضعیت ورودی تنها بیمارستان خاتم انبیاء این شهرستان اشاره کرد و گفت: ساماندهی ورودی این بیمارستان به اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان نیاز دارد.

گوهریان افزود: با توجه به اینکه خلیل‌آباد از داشتن کلینیک شبانه روزی محروم است شهروندان باید برای درمان خود بعد از ساعت اداری به این بیمارستان که در بیرون از شهر قرار دارد مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: تردد ۵۰ هزار نفر در یک جاده کمربندی برای مراجعه به بیمارستان مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.

شهردار خلیل‌آباد همچنین از راه‌اندازی ستاد بازآفرینی شهری در خلیل‌آباد خبر داد و گفت: تاکنون هفت محله به عنوان محلات هدف شناسایی شده‌اند.

وی گفت: در این راستا امسال ۳۰ درصد از بودجه شهرداری به این محلات اختصاص یافته است.

گوهریان ادامه داد: با راه‌اندازی اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها در شهرداری اکنون در حال تهیه سرمایه‌گذاری برای شهر هستیم.

وی ادامه داد: به رغم اینکه تا چند ماه قبل پروانه‌ها به صورت دستی بودند ولی اکنون با راه اندازی اتومایسیون ادارای از زمان ثبت درخواست تا به نتیجه رسیدن پرونده برای شهروندان پیامک می‌شود.

شهردار خلیل‌آباد افزود: با تلاش هشت ماهه‌ای که صورت گرفت تاکنون هشت هزار پرونده که به صورت دستی در دوایر مختلف بود در یک سیستم آرشیوی الکترونیک ثبت شده است.

در ادامه با حضور در کندر شهردار این شهر از افتتاح میدان وروردی با مساحت ۳۵۰۰ متر مربع خبر داد.

علی شمسایی با بیان اینکه طول مسیر ورودی شهر در فاز یک پروژه بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع و در فاز دوم ۱۵ هزار متر مربع نیز آسفالت شده است، گفت: در سال جاری در مجموع ۳۵ هزار متر مربع آسفالت معابر ورودی شهر کندر را داشته‌ایم.

شهردار کندر با اشاره به اینکه با حجم بسیاری که نیاز به مصرف قیر داشتیم انتظار داریم مسئولان استان برای قیر کمک بیشتری به این شهر داشته باشند، ادامه داد: با توجه به اینکه در داخل شهر معابر خاکی بسیاری داریم اما برای ادامه پروژه و آسفالت معابر شهری با کمبود قیر مواجه هستیم.

شمسایی افزود: به رغم اینکه به خاطر خاکی بودن معابر در زمان بارندگی در داخل شهر مشکلات بسیاری داریم امیدواریم تا پایان سال ۹۸ معبر خاکی در شهر کندر نداشته باشیم.

وی همچنین اظهار کرد: انتظار داریم با توجه به عدم روشنایی مسیر ورودی در مورد روشنایی معبر دستورات لازم صادر شود.

شهردار کندر از خاکی بودن ۷۰ درصد معابر شهری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تاکنون ۷۵ درصد از بلوار ورودی شهر به نام امام علی(ع) در داخل محدوده خدمات شهری بازگشایی شده و تلاش می‌شود در نیمه سال آینده بازگشایی کامل صورت گیرد اما برای این ۲٫۵ کیلومتر نیاز با ۱۲۰ هزار متر مربع مرمت و آسفالت دارد.

در ادامه فرماندار خلیل‌آباد اظهارکرد: امیدواریم با تلاش مسئولان مربوطه به خصوص نماینده مردم خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی قیر مورد نیاز شهرداری‌های این شهرستان تامین شود.

مجتبی شاکری همچنین گفت: با توجه به نزدیکی نوروز تلاش شهرداران برای زیباسازی شهرها ضروری است.

 

  • منبع خبر : پوششی