رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر نبود تابلوها و علائم راهنمایی برای اطلاع مسافران و گردشگران از امکان دیدنی، گردشگری، اقامتی و... را یکی از معضلات این شهر دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ علی توکلی در کمیته اطلاع رسانی تبلیغات و امور فرهنگی ستاد خدمات زائرین و سفر که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد، بیان کرد: با توجه به اینکه کاشمر دومین شهر زیارتی استان خراسان رضوی و چهارمین شهر زیارتی کشور و همچنین در مسیر زائران علی بن موسی الرضا(ع) قرار دارد در طی ایام نوروز شاهد حضور مسافران و زائران بسیاری در این شهر خواهیم بود.

وی عنوان کرد: به رغم اینکه همه ساله برنامه‌های رفاهی و فرهنگی بسیاری برای ایام نوروز در این شهر پیش‌بینی می‌شود در همین راستا کمیته‌های زیر مجموعه ستاد خدمات سفر نسبت به برنامه‌ریزی برای تعطیلات نوروز تشکیل که در این راستا کمیته اطلاع‌رسانی، تبلیغات، امور تبلیغات و فضای مجازی با مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر بیان کرد: با برگزاری اینگونه جلسات در تلاش برای شناسایی مشکلات، رفع آنها و ارائه برنامه ‌ای جدید برای نوروز امسال هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه معضلی که اغلب در کارهای فرهنگی شاهد آن هستیم موازی کاری است که موجب می‌شود از کیفیت کارها کاسته و آنگونه که باید شاهد اثرگذاری برنامه‌های فرهنگی نباشیم، بیان کرد: باید تلاش کرد مسافران و زائران با خاطره‌ای خوش این شهر را بعد از پایان تعطیلات ترک و برنامه‌های فرهنگی خوبی در ذهنشان باقی بماند.

توکلی گفت: با اجرای برنامه‌های فرهنگی و فاخر کاشمر باید به یکی از مقاصد اصلی گردشگران و مسافران نوروزی تبدیل شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر همچنین توجه به مناسبت‌های ملی مذهبی در ایام نوروز را ضروری دانست و افزود: در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسبت‌های ملی و مذهبی نیز باید گرامیداشته شود.

وی نبود تابلوها و علائم راهنمایی برای اطلاع مسافران و گردشگران از امکان دیدنی، گردشگری، اقامتی و… را یکی از معضلات دانست و بیان کرد: تهیه بروشورها و ترکت‌های اطلاع‌رسانی یکی از موضوعاتی است که باید با همکاری کانونهای آگهی و تبلیغاتی شهرستان تهیه شود.

توکلی عنوان کرد: تاکید داریم در کنار اجرای برنامه‌های نوروزی آداب و رسوم سنت‌های شهرستان به خوبی به مسافران و گردشگران معرفی گردد.

وی همچنین برگزاری بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات را در ورودی شهر ضروری دانست.

در این جلسه رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشمر بیان کرد: به رغم اینکه بسیاری از ادارات در ایام نوروز برنامه‌های خود را دارند اما نباید از تاثیرات فرهنگی این برنامه‌ها غافل شد.

رضا یوسفی گفت: بدون شک فضای مجازی در ایام نوروز بسیار می‌تواند در معرفی اماکن دیدنی این شهر کمک کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اماکن دیدنی و گردشگری این شهر به خوبی معرفی نشده است، بر کاشمرگردی با همکاری شهرداری کاشمر برای مسافران نوروزی تاکید کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشمر همچنین بیان کرد: اپلیکیشن سفر به کاشمر ضروری است که باید هر چه زودتر تهیه و معرفی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: به رغم اینکه سال گذشته اطراف امامزاده سید مرتضی(ع) از وضعیت مناسبی برای مسافران برخوردار نبود اما با همت مدیریت شهری اقدامات خوبی صورت گرفته است.

  • منبع خبر : پوششی