حسینی: باید تمام ظرفیت های استان را برای ساماندهی کامل اتباع خارجی بویژه اتباع غیرمجاز در خراسان رضوی به کار گرفته شود و این امر را به بهترین شکل به انجام برسانیم.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در جلسه هماهنگی احداث اردوگاه ساماندهی اتباع خارجی گفت: ساماندهی اتباع خارجی و پس از آن برخورد با اتباع غیرمجاز از مباحث و رویکردهایی است که شورای امنیت ملی به شدت بر روی آن تاکید دارد.

احداث اردوگاه ۲۰هکتاری در تایباد

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی  از شروع عملیات اجرایی احداث اردوگاه ۲۰ هکتاری برای ساماندهی اتباع خارجی در شهرستان تایباد خبر داد .

معاون استاندار اظهار داشت: احداث اردوگاه ۲۰ هکتاری شهرستان تایباد که در راستای ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز می باشد مورد تاکید شورای امنیت  و وزارت کشور است.

سید جواد حسینی عنوان نمود: با توجه به رفع  موانع قانونی مربوط به زمین اردوگاه واعتبارات تخصیص یافته ساخت اردوگاه به زودی آغاز خواهد شد.

خراسان رضوی بیشترین رقم پناهنده و مهاجر را در کشور دارد

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به وجود ۳۲۰ هزار تن از اتباع خارجی در استان، افزود: از این تعداد ۱۵۰هزار نفر دارای کارت آمایش، ۴۰ هزار نفر روادید خانواری، ۶۰ هزار نفر پروانه اقامت و ۷۰ هزار نفر نیز غیرمجاز و فاقد هرگونه مدرک اقامتی هستند.