فرماندار خلیل‌آباد گفت: با اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته بستر سرمایه‌گذاری به خوبی در شهرستان فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ مجتبی شاکری، در گفت‌وگویی اختصاصی با اعلام اینکه رویکرد استاندار در تقویت بخش‌های اقتصادی است، گفت: در همین راستا برای جذب و مشارکت و حضور سرمایه گذاران تیمی را تشکیل و مسئول تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان کرده‌ایم.

فرماندار خلیل‌آباد با بیان اینکه بستر سرمایه‌گذاری به خوبی در شهرستان فراهم شده است، اظهار کرد: برای ورود هر سرمایه گذاری که بخواهد در شهرستان ورود کند فرش قرمز پهن می کنیم.

وی از سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی نام برد و عنوان کرد: یکی از نیازهای اساسی در منطقه با توجه به فرصت خوب کشاورزی و تولید محصول سالم و ارگانیکی که در حوزه کشاورزی وجود دارد صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

شاکری افزود: برای اینکه سرمایه و تولید و دسترنج کشاورزان مستقیم به خودشان برسد و دست دلالان و واسطه ها کوتاه شود سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از نیازهای عمده است.

وی با توجه به تحریم‌ها و تهدیدات دشمن ایجاد وحدت و همدلی را یکی از ضرورت‌های جامعه دانست، گفت: در ۴۰ سالگی انقلاب به خودباوری و استقلال قطعی رسیده‌ایم.

وی در ادامه عنوان کرد: همزمان با دهه مبارک فجر ۱۲۵ برنامه فرهنگی، اجتماعی، قرآنی، ورزشی، گفتمان دینی، همایش‌های بصیرتی و برنامه‌های جشن انقلاب در مدارس و دیدارهای مردمی برگزار شد.

افزود: این برنامه‌ها با رویکرد افتخار به گذشته و امید به آینده و با محوریت مردم اجرا گردید.

وی همچنین از افتتاح ۵۰ پروژه عمرانی، خدماتی و بهداشتی همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۳۸ میلیادر ریال افتتاح شد.

فرماندار خلیل‌آباد بیان کرد: با رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت بر توسعه متوازن و نگاه عدالت اجتماعی به پروژه ها ۵۴ درصد پروژه‌های قابل افتتاح در روستاها و ۴۶ درصد پروژه‌ها در دو شهر خلیل‌آباد و کندر بود.

وی گفت: در این دهه افتتاح و بهره برداری از هفت پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان، افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های برق منطقه‌ای از جمله احداث پست ۱۳۲ کیلو ولت خلیل در شهرستان خلیل‌آباد با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، افتتاح و بهره‌برداری از شش پروژه و ساختمان اداری برق خلیل‌آباد و احداث و توسعه شبکه برق با اعتبار دو میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومان را داشتیم.

شاکری اظهار کرد: در این دهه همچنین ۱۰ پروژه شهرداری خلیل‌آباد از جمله آسفالت معابر شهری، جداسازی آب شرب از فضای سبز، بهسازی پارک جنگلی، افتتاح ستاد بازآفرینی شهری و اتوماسیون اداری با اعتبار یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان افتتاح گردید.

وی عنوان کرد: افتتاح و بهره‌برداری از دو پروژه آسفالت معابر شهری، احداث میدان در ورودی شهر کندر با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان از پروژه‌های شهرداری کندر بود.

فرماندار خلیل‌آباد با بیان اینکه توسط آموزش و پرورش این شهرستان افتتاح و بهره‌برداری از شش پروژه با اعتبار ۹۰۲ میلیون تومان شامل احداث نمازخانه، سرایداری، استخر اردوگاه شهید جعفریان و کف سازی مدارس را داشتیم، بیتن کرد: در دهه مبارک فجر دو پروژه احداث سایت اداری و مرکز بهداشتی نصرآباد با اعتبار ۱ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان افتتاح شد.

وی همچنین از افتتاح و بهره‌برداری سه ساختمان دهیاری نصرآباد، آتش نشانی نقاب و تامین تجهیزات آتش نشانی، افتتاح بوستان روستای دهنو با اعتبار ۵۶۵ میلیون تومان در دهه مبارک فجر خبر داد.

شاکری همچنین افزود: در این دهه افتتاح پروژه آسفالت معابر روستای جابوز با اعتبار یک میلیادر و ۱۰۰ میلیون تومان، پروژه آب رسانی به روستای نقاب با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان، احداث و بهره‌برداری از ۴ واحد مسکن مددجویی با اعتبار ۱۰۸ میلیون ریال و اجرای ۴ پروژه آبخیزداری، بیابانزدایی و جنگل کاری با اعتبار ۲۸۳ میلیون تومان، افتتاح دو طرح اقامتگاه بوم‌گردی و کارگاه طلاسازی با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان را داشتیم.

وی با بیان اینکه در مجموع تمامی جمعیت شهرستان خلیل‌آباد از این پروژه برخوردار شدند، افزود: شهرستان خلیل‌آباد دارای ۵۱ هزار و ۷۰۱ نفر جمعیت و دارای ۲۳ روستا است.

شاکری با اشاره به اینکه بیشترین اعتبار مربوط به اداره برق شهرستان، شهرداری و شبکه بهداشت خلیل‌آباد بود، گفت: تعدادی از پروژه‌ها که تامین اعتبار شده همانند ساختمان محیط زیست، پارک محلی مهر، تعدادی نمازخانه و مدرسه سه و شش کلاسه روستای سعدالدین و چند پروژه دیگر کلنگ زنی گردیدند.

 

 

 

 

  • منبع خبر : تولیدی