رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر از اجرای 80 برنامه فرهنگی و تبلیغی همزمان با دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛  حجت‌الاسلام مهدی نجفی در گفت و گویی اختصاصی گفت: همزمان با دهه مبارک فجر دو جلسه تحکیم خانواده، برگزاری ۳۰ جلسه گفتان عفاف و حجاب در روستاهای تابعه و شهر کاشمر، برگزاری نمایشگاه نفوذ در دو بخش کاشمر و کوهسرخ، اعزام ۴۰ مبلغ به مناطق روستایی و مساجد شهر برای بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در سطح ۳۰۰ مسجد، یک مورد گردهمایی روحانیون، برگزاری دو مورد محفل انس با قرآن کریم، دو مورد برگزاری مسابقات قرآنی،  ۵ مورد تجهیز کتابخانه های شبستان های روستایی از جمله برنامه های دهه مبارک فجر است.

وی با اشاره به اینکه در این دهه بالغ بر ۸۰ برنامه فرهنگی و تبلیغی خواهیم داشت، عنوان کرد: در سطح شهرستان های کاشمر و خلیل آباد ۳۰۰ مسجد فعال داریم که اکثر آنها دارای روحانی هستند.

نجفی با اعلام اینکه اکنون ۲۳ روحانی مستقر، ۲۵ روحانی طرح هجرت و ۱۰ روحانی طرح هدایت در کاشمر خلیل‌آباد و کوهسرخ داریم، اظهار کرد: ۲۰۰ نفر از روحانیون شهرستان بومی هستند.

وی با بیان اینکه ۶۰ روحانی در روستاها مستقر هستند که تبلیغ و بیان احکان شرعی را برعهده دارند، نقش روحانیون را در توسعه و ترویج فرهنگ دینی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: بزرگترین نقش توسعه و ترویج فرهنگ دینی در اجتماع، مدارس و دانشگاه ها برعهده روحانیون است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر در ادامه با اشاره به اینکه قبل از اینکه روحانی بخواهد جذب سیستم اداره تبلیغات اسلامی شود باید مدرک تحصیلی سطح دو از دانشگاه رضوی و یا حوزه علمیه داشته باشد، اظهار کرد: سطح دو معادل لیسانس، سطح سه معدل فوق لیسانس و سطح چهار دکترا است.

وی با اشاره به اینکه قرار نیست هر روحانی که آمد بلافاصله اعزام شود بلکه سلسله مراتب مخصوص به خود را دارد که باید رعایت شود، عنوان کرد: در تمامی مساجد سکاندار مسائل فرهنگی روحانیون هستند.

نجفی با اعلام اینکه از ابتدای سال تحصیلی تاکنون برای توسعه فرهنگ دینی ۳۰۰ جلسه گفتمان برگزار کرده ایم، بیان کرد: براساس مخاطبین روحانیون برای سخنرانی اعزام می شوند.

 

 

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : تولیدی